Sobota2. december 2023, meniny má Bibiána, Viviána, zajtra Oldrich

Nepokojná situácia na Ukrajine: Pozorovateľka OBSE sa v Kyjeve stala terčom útoku

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/AP Photo/Sergei Chuzavkov)

KYJEV - Polícia v Kyjeve vyšetruje útok, ktorého terčom sa v noci na nedeľu stala francúzska občianka pôsobiaca krajine v rámci misie Úradu OBSE pre demokratické inštitúcie a ľudské práva (ODIHR). Je tiež členkou tímu pozorovateľov na nadchádzajúcich prezidentských voľbách.

K incidentu došlo v centre Kyjeva krátko po polnoci na nedeľu, keď sa pozorovateľka OBSE vracala do svojho hotela, spresnila v pondelok agentúra UNIAN. Ženu sledoval neznámy muž, ktorý si od nej pýtal peniaze. Keď odmietla, zaútočil na ňu. Obeť začala volať o pomoc, čo útočníka vyplašilo a ušiel. Polícia po ňom pátra. Francúzka absolvovala po útoku lekárske ošetrenie, pričom lekár u nej konštatoval ľahké zranenia.

Kampaň pred prezidentskými voľbami na Ukrajine sa začala 31. decembra. Samotné voľby sú naplánované na 31. marca. Ak ani jeden z 39 kandidátov nezíska podporu viac ako polovice zúčastnených voličov, bude sa 21. apríla konať druhé kolo volieb. Ich najväčším favoritom je podľa prieskumov verejnej mienky populárny komik Volodymyr Zelenskyj, až za ním nasledujú súčasný prezident Petro Porošenko a expremiérka Julija Tymošenková.

Viac o téme: útok UkrajinaKyjevOBSEPozorovateľka
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu