°C

Štvrtok, 20. február 2020. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

Islamisti v Nemecku chystali útoky: Polícia zatkla 11 ľudí, už mali prenajaté veľké auto

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Julian Staehle/dpa via AP
22.03.2019 21:15

BERLÍN - Nemecké orgány zatkli v piatok ráno 11 ľudí pri raziách v západnom Nemecku, zameraných proti skupine ľudí podozrivých z plánovania islamského extrémistického útoku s použitím vozidla a strelných zbraní. Informovali o tom nemecké úrady.


Prokuratúra v meste Frankfurt nad Mohanom oznámila, že cieľom údajného plánu bolo "zabiť čo najviac 'neveriacich'", ako napísali tlačové agentúra DPA a AP. Hlavnými podozrivými sú dvaja 31-roční bratia z Wiesbadenu a 21-ročný muž z Offenbachu, teda miest neďaleko Frankfurtu. Všetko sú to nemeckí občania. Vyšetrovaná skupina, ktorú tvoria osoby vo veku 20 až 42 rokov z Frankfurtu, Offenbachu, Mainzu a Wiesbadenu, je podozrivá z trestných činov vrátane financovania terorizmu a prípravy spáchania zločinu.

Zatiaľ nie je jasné, v akom štádiu bola presne príprava útoku. Minister vnútra nemeckej spolkovej krajiny Hesensko Peter Beuth vyhlásil, že "polícia zasiahla včas, aby zabrzdila plán možného útoku už v ranom štádiu". Podozriví si údajne prenajali veľké vozidlo, skontaktovali sa s priekupníkmi so zbraňami a vyzdvihli si peniaze. Na piatkových raziách v okolí Frankfurtu sa zúčastnilo približne 200 policajtov. Vyšetrovatelia zhabali vyše 20.000 eur v hotovosti, niekoľko nožov, malé množstvá drog a dokumenty.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články