°C

Sobota, 24. október 2020. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Výpadky elektriny vo Venezuele sa stupňujú: Školy a podniky zostanú zatvorené

Vo Venezuele je mimoriadne napätá situácia
Vo Venezuele je mimoriadne napätá situácia
Zdroj: SITA/AP Photo/Rodrigo Abd
11.03.2019 13:01

CARACAS - Školy a podniky ostanú v pondelok vo Venezuele v dôsledku rozsiahleho a pretrvajúceho výpadku v dodávkach elektriny zatvorené. Oznámil to v nedeľu na tlačovej konferencii, ktorú vysielala štátna televízia, minister informácií Jorge Rodríguez. Podľa správy agentúry Reuters ide o druhé opatrenie tohto druhu od začiatku mohutného výpadku prúdu v uplynulom týždni.


Rozsiahly výpadok prúdu zasiahol minulý štvrtok popoludní takmer celú Venezuelu a pokým v sobotu v niektorých oblastiach obnovili prerušované dodávky elektriny, iné zostali bez nej. Prerušenie dodávok elektrickej energie vo Venezuele doposiaľ zapríčinilo úmrtie 15 pacientov. Odborníci varovali pred nárastom úmrtí spojených s výpadkami v dodávkach elektriny.

Venezuelská vláda obvinila z terajšieho výpadku Spojené štáty, ktoré podľa nej sabotovali ústrednú elektráreň Guri. Venezuela často zažíva čiastočné výpadky prúdu, ten z uplynulého týždňa však patrí k najhorším a najdlhším za celé roky a ochromil veľkú časť krajiny.

Aktuálne problémy Venezuely s elektrinou sú podľa expertov zapríčinené nedostatočnými investíciami do infraštruktúry. Režim tamojšieho prezidenta Nicolása Madura však obvykle výpadky pripisuje vonkajším faktorom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články