VIDEO Záplavy opäť sužujú Krétu: Úrady hlásia najmenej jednu obeť | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

VIDEO Záplavy opäť sužujú Krétu: Úrady hlásia najmenej jednu obeť

Ostrov Kréta opäť zasiahli silné dažde a záplavy.
Ostrov Kréta opäť zasiahli silné dažde a záplavy.
Zdroj: Twitter.com/Virginia G ‏
26.02.2019 16:10

ATÉNY - Najmenej jednu obeť si vyžiadali víchrice a prívalové povodne, ktoré už po druhý raz v priebehu februára zasiahli grécky ostrov Kréta a spôsobili materiálne škody. Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu rozhlasovú stanicu.


Obeťou je 61-ročný pastier oviec, ktorý bol nezvestný od pondelka po tom, ako ho strhla voda rozvodneného potoka. Jeho telo našli záchranári. Najviac zasiahnutá bola prefektúra Chania na západe Kréty. Úrady v tejto oblasti vyhlásili výnimočný stav po tom, ako voda zničila štyri mosty a niekoľko ďalších poškodila. 

Z mnohých oblastí hlásili zosuvy pôdy. Starosta Ioannis Malakridis uviedol, že tamojšia obľúbená pláž Platanias "vyzerá ako po bombardovaní".  Náhle záplavy bývajú v častiach Grécka často smrteľné. Grécko počas aktuálnej zimy zažilo neobvykle vysoký počet víchríc sprevádzaných silnými dažďami. Meteorológovia to pripísali oblasti vysokého tlaku nad strednou Európou, spôsobujúcej nestabilné počasie v južnejšie položených oblastiach. Pred desiatimi dňami sa na juhu Kréty utopili štyria členovia rodiny, keď ich auto zmietlo z cesty. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Twitter.com/severe-weather.EU

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články