Strašný prípad v susednom Rakúsku: Opitý Slovák zneužíval na žobranie psa | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Strašný prípad v susednom Rakúsku: Opitý Slovák zneužíval na žobranie psa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.02.2019 21:50

VIEDEŇ - Polícia v hlavnom meste Rakúska odobrala bezdomovcovi zo Slovenska šteňa plemena husky, ktoré zneužíval na žobranie. Muža pod zjavným vplyvom alkoholu so psom vo veku okolo štyroch mesiacov nahlásili Viedenčania ešte minulú stredu, keď ho videli pred supermarketom v mestskej časti Liesing, uviedol v utorok spravodajský portál Heute.


Opitý Slovák sa pokúsil utiecť, policajná hliadka ho však po krátkom čase zastavila. Pri vypočúvaní vyšlo najavo, že nemá v Rakúsku žiadne bydlisko, pričom "nevedel alebo nechcel" povedať, kde prespáva. Policajti dospeli k záveru, že 43-ročný bezdomovec nie je schopný poskytnúť zvieraťu náležitú starostlivosť, čo bolo zrejmé aj z toho, že priamo pred nimi neprimerane silno trhal s vôdzkou a opakovane mladému psovi šliapol na chvost a na laby.

Muž nakoniec priznal, že šteňa zneužíva na žobranie. Tvrdil pritom, že ho našiel pri motoreste v Česku. Policajti psa bezdomovcovi odobrali na základe ustanovení zákona o ochrane zvierat a umiestnili ho do útulku vo viedenskej časti Donaustadt.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články