°C

Piatok, 3. júl 2020. Meniny má Miloslav, zajtra Prokop.

Žena (†62) zomrela pri pití s príbuznými: V márnici vstala z mŕtvych a potom prišla ďalšia rana

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
15.01.2019 21:00

MOSKVA - Ruska pila s príbuznými v dedine Vasiljevka v odľahlom regióne Amur, keď náhle zomrela - po prvýkrát. Pohrebná služba ju odviezla do márnice, no na veľké prekvapenie pracovníkov zariadenia sa zistilo, že babička "ožila". Okamžite ju previezli do nemocnice na jednotku intenzívnej starostlivosti, no jej podchladenie bolo také vážne, že sa ju už lekárom nepodarilo zachrániť. Zomrela druhýkrát.


Veľký škandál nemocnice: Svedkovia zostali zhrození, keď zistili, čo v nej robia s mŕtvolami

Podľa miestnych správ prišiel do dediny policajt, ktorý potvrdil, že žena je mŕtva, a bola privolaná pohrebná služba, ktorá vzala jej telo do márnice. V tom čase však bola Ruska ešte stále nažive. Pracovníčka márnice, ktorá jej chcela na nohu zavesiť štítok s číslom, zbadala, že sa hýbe.

Okamžite zavolala sanitku a záchranári strávili 40 minút resuscitáciou ženy, ktorá trpela extrémnym podchladením. Previezli ju do nemocnice v Belogorsku, kde však podľa regionálneho ministerstva zdravotníctva kvôli hypotermii ešte v ten istý deň zomrela.

Španielsky väzeň tesne pred
Zdroj: Thinkcstock.com

Odborníci hovoria, že ak by dostala okamžitú lekársku starostlivosť namiesto toho, aby skončila v márnici, mohla byť stále nažive. Ministerstvo zdravotníctva dodalo, že policajt porušil pravidlá, keď nezavolal záchranku a sám potvrdil, že žena je mŕtva. Vyšetrovanie stále prebieha.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články