Macron ukázal pravý ľudský charakter: Zdrvený Štrasburg potrebuje takéto prívetivé slová | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Macron ukázal pravý ľudský charakter: Zdrvený Štrasburg potrebuje takéto prívetivé slová

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant
15.12.2018 06:20

ŠTRASBURG - Francúzsky prezident Emmanuel Macron navštívil v piatok Štrasburg, aby si uctil obete útoku, ku ktorému došlo v tomto francúzskom meste v blízkosti vianočných trhov.


Zradikalizovaný mladík tu v utorok zastrelil štyroch ľudí a ďalších zranil. Vo štvrtok ho francúzska polícia zastrelila. Za znenia národnej hymny položil Macron v centre mesta bielu ružu k pamätníku generála Klébera, ktorý sa stal akýmsi provizórnym pamätníkom, kam ľudia pokladajú tisíce sviečok, kvetov a posolstiev.

"Celý národ stojí pri ľuďoch v Štrasburgu. Toto som im dnes večer chcel povedať," povedal Macron, ktorý sa vracal zo summitu EÚ v Bruseli. Francúzske mesto neďaleko nemeckých hraníc sa postupne vracia do normálnych koľají. V piatok už v meste opäť otvorili vianočné trhy, ktoré boli dva dni po útoku zatvorené. Polícia preveruje, či mal útočník, 29-ročný Chérif Chekatt, komplicov.

Strelca francúzske tajné služby už v minulosti monitorovali pre podozrenie z možnej islamistickej radikalizácie. Po streľbe bol na úteku 48 hodín. Napokon ho vo štvrtok večer policajná hliadka po prestrelke zlikvidovala.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články