Tragická správa: FOTO V dôsledku streľby v Štrasburgu zomrel aj uznávaný taliansky novinár | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Tragická správa: FOTO V dôsledku streľby v Štrasburgu zomrel aj uznávaný taliansky novinár

Obeťou útoku v Štrasburgu je aj taliansky novinár.
Obeťou útoku v Štrasburgu je aj taliansky novinár.
Zdroj: FB/Antonio Megalizzi
14.12.2018 20:10

RÍM - Taliansky premiér Giuseppe Conte v piatok uviedol, že medzi obeťami útoku v Štrasburgu je aj taliansky novinár Antonio Megalizzi, ktorého páchateľ v utorok zasiahol do hlavy. Conte podľa talianskej tlačovej agentúry Adnkronos vyjadril nad piatkovým úmrtím žurnalistu "hlboký zármutok".


Úrad parížskeho prokurátora len niekoľko hodín predtým oznámil, že počet smrteľných obetí útoku sa zvýšil na štyri. Spresnil pritom, že zraneniam v piatok podľahol človek, ktorý bol po útoku v kritickom stave, nie však osoba, ktorej stav bol po útoku opisovaný ako mozgová smrť. Conte v piatok na Twitteri napísal, že cíti „hlboký zármutok v súvislosti so smrťou Antonia Megalizziho, mladého muža s veľkou vášňou pre žurnalistiku, rozhlas, investigatívu a európske inštitúcie“.

Na snímke je zosnulý taliansky novinár Antonio Megalizzi.
Obeťou útoku v Štrasburgu
Zdroj: FB/Antonio Megalizzi

Megalizzi (29) študoval medzinárodné vzťahy na univerzite v severotalianskom Tridente a bol novinárom siete univerzitných rádií Europhonica. Do Štrasburgu vycestoval, aby pokrýval tohtotýždňové zasadnutie Európskeho parlamentu. Hospitalizovali ho v kritickom stave krátko po utorňajšom útoku, pri ktorom ho strelec zasiahol do hlavy.

Na snímke je zosnulý taliansky novinár Antonio Megalizzi.
Obeťou útoku v Štrasburgu
Zdroj: FB/Antonio Megalizzi

Jeho úmrtie potvrdil aj jeho zamestnávateľ, rádio Europhonica. „Bohužiaľ musíme potvrdiť, že náš kolega Antonio nás opustil,“ uviedlo na Twitteri. 

Francúzsky prezident Emmanuel Macron na margo útoku vystúpil v piatok pred médiami v Bruseli a vyhlásil, že Francúzsko by sa z prípadného zlyhania polície malo "ponaučiť". Dodal taktiež, že diskutoval o vzniknutej situácii s ostatnými lídrami Európskej únie, pričom sa podľa neho dohodli na dodatočných opatreniach v boji s teroristickou propagandou na internete. O aké opatrenia by malo ísť, však podľa agentúry nešpecifikoval.

Po skončení piatkového summitu EÚ v Bruseli odcestoval Macron do Štrasburgu, kde chce vzdať úctu obetiam utorkového útoku a stretnúť sa s predstaviteľmi bezpečnostných zložiek.

Predpokladaný páchateľ utorkového útoku, 29-ročný Chérif Chekatt, bol na úteku 48 hodín. Pátranie po ňom sa podľa parížskeho prokurátora Rémyho Heitza sústreďovalo na štvrť Neudorf na juhu Štrasburgu, kde ho napokon po prestrelke vo štvrtok večer zlikvidovala trojčlenná policajná hliadka.


Galéria

Obeťou útoku v Štrasburgu Na snímke je zosnulý

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články