Piati európski poslanci prídu na Slovensko a Maltu: Zaujímať ich bude bezpečnosť novinárov | Topky.sk

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Piati európski poslanci prídu na Slovensko a Maltu: Zaujímať ich bude bezpečnosť novinárov

Ján Kuciak a Daphne Caruanová Galiziová
Ján Kuciak a Daphne Caruanová Galiziová
Zdroj: TASR/Aktuality.sk via AP,SITA/The Malta Independent
14.09.2018 16:25

BRUSEL/BRATISLAVA - Päť poslancov Európskeho parlamentu na budúci týždeň navštívi Slovensko a Maltu, aby preverili situáciu v oblasti bezpečnosti novinárov, korupcie a dodržiavania princípov právneho štátu.


Návšteva delegácie europoslancov bola pripravená cez Výbor EP pre občianske slobody (LIBE). Európski zákonodarcovia sa na Slovensku plánujú stretnúť s prezidentom Andrejom Kiskom, predsedom vlády Petrom Pellegrinim (Smer-SD), ako aj so zástupcami ministerstva spravodlivosti a ministerstva vnútra.

Na programe sú aj diskusie so špeciálnym prokurátorom, šéfom Policajného zboru, novinármi, mimovládnymi organizáciami a s príbuznými zavraždeného novinára Jána Kuciaka, na Malte to budú príbuzní zavraždenej novinárky Daphne Caruany Galiziovej.

Členmi parlamentnej delegácie budú Sophia In 't Veldová z frakcie liberálov a demokratov (ALDE), Roberta Metsolaová z frakcie európskych ľudovcov (EPP/EĽS), Josef Weidenholzer z tábora socialistov a demokratov (S&D), Monica Macoveiová zo skupiny európskych konzervatívcov a reformistov (ECR) a Sven Giegold z tábora Zelených/Európska slobodná aliancia. 

Zdroje z frakcie EPP/EĽS pre TASR potvrdili, že v decembri (18.-19.12) príde na Slovensko ďalšia kontrolná delegácia poslancov europarlamentu, ktorá bude zameraná na kontrolu čerpania eurofondov. Túto návštevu organizuje Výbor EP pre kontrolu rozpočtu (BUDG) a už bola odsúhlasená aj Konferenciou predsedov EP.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články