Prskanie Trumpa naďalej pokračuje: Americká hlava zaútočila na falošné médiá | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Prskanie Trumpa naďalej pokračuje: Americká hlava zaútočila na falošné médiá

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP/Carolyn Kaster
22.07.2018 07:00

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump opäť zaútočil na médiá za kritický tón, v ktorom informovali o jeho nedávnom stretnutí s ruským prezidentom Vladimírom Putinom, uviedla v sobotu agentúra AP.


Po tom, čo sa Trump v piatok vrátil na víkend domov do New Jersey, napísal na Twitteri: "Médiá šíriace falošné správy ma tvrdo skritizovali za to, že som bol vraj príliš milý na prezidenta Putina. Za starých čias by to nazvali diplomaciou. Keby som však bol hlučný a prudký, tak by ma kritizovali za to, že som príliš tvrdý."

Na tlačovej konferencii po pondelňajšom stretnutí s Putinom vo fínskych Helsinkách Trump uviedol, že nevidí dôvod, prečo by Rusko malo zasahovať do amerických prezidentských volieb v roku 2016. V utorok však už Trump v Bielom dome vyhlásil, že v Helsinkách sa len nesprávne vyjadril. Podľa svojich slov mal na mysli opak, teda, že nevidí dôvod, prečo by Rusko nemalo byť zodpovedné za zasahovanie do volieb. V piatok sa takisto zmienil na Twitteri o severokórejskom vodcovi Kim Čong-unovi. "Pamätáte keď povedali, že som príliš tvrdý na predsedu Kima? Pokrytci!"


Nástroje k článkuZDROJ: TASRTwitter/Donald Trump

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články