Nočná mora rodičov na dovolenke v Španielsku: Dcérku (6) uväznil pod vodou bazénový filter | Topky.sk

Utorok, 20. november 2018. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Nočná mora rodičov na dovolenke v Španielsku: Dcérku (6) uväznil pod vodou bazénový filter

Zdroj: Facebook
11.07.2018 16:30

LONDÝN - Vlaňajšia dovolenka na Kanárskych ostrovoch sa skončila pre britskú rodinu nočnou morou. Ich vtedy 6-ročnú dcérku Darcey držal filter v hotelovom bazéne pod vodou približne dve minúty, keď sa jej doň zamotali vlasy a takmer sa utopila. Dievčatko dodnes trpí psychickými problémami. Rodičia Amy a Gareth Morganovci kvôli incidentu žalujú cestovnú kanceláriu, pretože veria, že sa mu dalo predísť. Zároveň dúfajú, že medializácia prípadu povedie aj k zlepšeniu bezpečnosti.


Najnechutnejšie VIDEO z dovolenky: Keď to uvidíte, prejde vás chuť kúpať sa v bazéne

Rodina dovolenkovala vlani v apríli v hoteli H10 Rubicon v španielskom meste Lanzarote. Kúpanie v bazéne neďaleko umelého vodopádu sa však malej školáčke stalo takmer osudným. Po dvoch minútach ju vytiahli z vody celú modrú a urgentne ju previezli do nemocnice. Matka Alex tvrdí, že všetko ešte zhoršil nedostatok záujmu zo strany hotela a cestovnej kancelárie.

"Celý incident bol absolútnou nočnou morou a my sme si skutočne v jednom okamihu mysleli, že o naše malé dievčatko prídeme. Nepochybne to bol najhorší deň nášho života. Obrovské množstvo vlasov bolo vytrhnutých Darcey z hlavy, ale po tom, čo sa stalo, sme nevideli, že by hotel zavrel bazén, vypol umelý vodopád alebo preskúmal filter," uviedla Alex pre britský denník The Sun.

"Boli sme veľmi frustrovaní odozvou hotela aj cestovnej kancelárie na to, čo sa stalo, a chceli by sme získať určité ubezpečenia, že sa poučia. Žiadny rodič by nemal čeliť tomu, čím sme si s Garethom prešli a dúfame, že táto akcia nielenže zvýši povedomie o problémoch týkajúcich sa hotelových bazénov, ale povedie aj k jasným zlepšeniam bezpečnosti. Jednoducho je neprípustné, aby sa to opakovalo," vysvetlila matka.

Podľa nej aj ostatní dovolenkári upozorňovali na filter zamestnancov hotela a dodala, že dva dni pred incidentom doň jednému chlapcovi nasalo plavky a roztrhalo ich.

Právnik uviedol, že ide o šokujúci prípad a to, čo Darcey prežila na ňu bude mať trvalý vplyv. Pravdepodobne bude potrebovať pomoc špecialistu, aby sa traumy zbavila. Hovorca cestovnej kancelárie informoval, že boli vtedy podniknuté "okamžité kroky" na vyriešenie problému a boli v kontakte s pani Morganovou. Zdravie a bezpečnosť ich klientov má najvyššiu prioritu.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články