°C

Pondelok, 23. november 2020. Meniny má Klement, zajtra Emília.

Muž otrávený novičkom sa prebral z bezvedomia: Jeho stav je však naďalej kritický

Miesto, kde sa dvojica otrávila.
Miesto, kde sa dvojica otrávila.
Zdroj: SITA/AP Photo/Matt Dunham
10.07.2018 19:15

LONDÝN - Brit, ktorý sa pred desiatimi dňami v anglickom meste Amesbury otrávil spoločne so svojou partnerkou nervovoparalytickou látkou typu novičok, sa prebral z bezvedomia. Naďalej však ostáva v kritickom, hoci stabilizovanom stave. Oznámilo to v utorok vedenie okresnej nemocnice v neďalekom meste Salisbury.


Charlie Rowley (45) sa v Amesbury na juhovýchode Anglicka otrávil spoločne so svojou partnerkou 44-ročnou Dawn Sturgessovou, ktorá v nedeľu otrave podľahla. "Zaregistrovali sme malé, ale významné zlepšenie stavu Charlieho Rowleyho," povedala podľa agentúry Reuters Lorna Wilkinsonová z okresnej nemocnice v Salisbury. "Je v kritickom, no stabilizovanom stave a momentálne je pri vedomí," dodala.

Nebohá Dawn Sturgessová.
Dawn Sturgessová
Zdroj: SITA/Metropolitan Police via AP

Polícia dosiaľ nevie, či najnovší prípad otravy novičkom súvisí s prípadom ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije, ktorých našli otrávených touto látkou 4. marca v meste Salisbury. To je od Amesbury vzdialené len niekoľko kilometrov. Z otravy Skripaľovcov obviňuje Británia Moskvu, ktorá akúkoľvek spojitosť s prípadom odmieta. Otrava Skripaľa a jeho dcéry vyvolala diplomatickú roztržku medzi Ruskom a Západom.


Galéria

Miesto, kde sa dvojica Nebohá Dawn Sturgessová.

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články