°C

Sobota, 29. február 2020. Meniny má Radomír, zajtra Albín.

Twitter sa odhodlal k ráznemu kroku: Lídri Hamasu a Hizballáhu majú po chlebe

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
02.07.2018 20:15

ANKARA - Mikroblogovacia sociálna sieť Twitter zablokovala v Izraeli dva používateľské účty palestínskej skupiny Hamas a zrušila alebo zablokovala 35 účtov lídrov Hamasu i libanonského hnutia Hizballáh. Informovala o tom v pondelok Židovská telegrafická agentúra (JTA).


Twitter pristúpil k tomuto kroku približne dva týždne po tom, čo vedenie spoločnosti kontaktoval izraelský minister verejnej bezpečnosti Gilad Erdan. V liste uviedol, že Twitter "z veľkej časti nereaguje na požiadavky izraelských orgánov na odstránenie obsahu teroristov a zrušenie ich účtov".

"Umožnenie teroristickým organizáciám slobodne operovať a šíriť ich správy prostredníctvom vašej platformy môže byť porušením existujúceho izraelského zákona, pokiaľ ide o poskytovanie podpory teroristickým organizáciám," písal Erdan.

List obsahoval čiastočný zoznam účtov na Twitteri, ktoré sú spojené s teroristickými organizáciami, a Erdan pohrozil právnymi krokmi, ak nebudú odstránené. JTA poznamenala, že twitterový účet Hamasu je v Izraeli od pondelka neprístupný. Mimo Izraela je dostupný, avšak obsahuje upozornenie, že môže obsahovať "potenciálne citlivý obsah".


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články