Mexická politička kandidovala do zastupiteľstva: Streľba na škole, zabili ju aj žiaka | Topky.sk

Sobota, 17. november 2018. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Mexická politička kandidovala do zastupiteľstva: Streľba na škole, zabili ju aj žiaka

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP
13.06.2018 12:10

CANCÚN - Na mexickom ostrove Isla Mujeres zastrelili kandidátku do mestského zastupiteľstva, ktorá bola podporovateľkou vládnej strany. Prokuratúra štátu Quintana Roo uviedla, že Rosely Magana zomrela v pondelok po tom, ako ju v sobotu spolu so straníckym aktivistom postrelili počas politického podujatia.


Zosnulá bola kandidátkou Inštitucionálnej revolučnej strany (PRI) vo voľbách, ktoré sa budú konať 1. júla. Podľa spoločnosti na analýzu nebezpečenstva Etellekt je Magana už 15. kandidátom či kandidátkou, ktorých v Mexiku zavraždili v súvislosti s očakávanými voľbami. Guvernér štátu Carlos Joaquín González najnovší prípad odsúdil. Ďalší kandidát a člen strany Juan Carrillo Soberanis vyhlásil, že vražda mala politický motív.

Mexické úrady z mesta Reynosa zas informovali o zabití žiaka Jesusa Antonia Hernandeza Martineza. Bližšie informácie o prípade nezverejnili, no plánujú posilniť bezpečnosť na školách. Noviny El Manana píšu, že chlapec sa v pondelok hral na školskom dvore, keď ho zasiahla guľka z neďalekej prestrelky.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články