Horor po búrke v Prahe pokračuje: Veľké pátranie po lovcovi pokladov, dievča (†27) sa utopilo | Topky.sk

Streda, 26. jún 2019. Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava.

Horor po búrke v Prahe pokračuje: Veľké pátranie po lovcovi pokladov, dievča (†27) sa utopilo

Zdroj: HZS hl. m. Prahy
10.06.2018 21:00

PRAHA - Pražskí policajti pokračujú v nedeľu pozdĺž Vltavy v pátraní po človeku, ktorý sa pri geocachingu stratil v sústave podzemných kanálov Motolského potoka. Jednu mladú ženu, ktorá patrila k štyrom hľadačom skrýš, už v sobotu našli mŕtvu. Prístup do kanálov pátracím tímom pri Smíchovskej náplavke komplikovalo počasie, informuje spravodajský server iDNES.cz.


Horor počas búrky v Prahe: Prívalová vlna zmietla priaznivcov geocachingu, strašná smrť dievčaťa

Horor po búrke v
Zdroj: HZS hl. m. Prahy

Hliadky riečnej polície hľadali od soboty muža až do skorých ranných hodín. Policajný hovorca Jan Rybanský uviedol, že doteraz sa druhého nezvestného nepodarilo nájsť a pátranie tak ďalej pokračuje. Policajti sa zameriavajú najmä na oblasť okolo galérie Mánes, Rašínovo nábrežie a priepust, ktorá sa tam nachádza. Do pátracej akcie je zapojená riečna polícia. V sobotu sa pripojili aj potápači, v nedeľu ich o pomoc polícia zatiaľ nepožiadala.

Horor po búrke v
Zdroj: HZS hl. m. Prahy

Horor po búrke v
Zdroj: Twitter/Hasiči Praha

Policajný hovorca potvrdil, že sobotný nález mŕtveho tela pri Hořejšom nábreží patril nezvestnej žene. Spresnil, že ide o ženu ročník 1991. Skupinu pátračov prekvapil v sobotu v podzemí náhly príval vody v dôsledku prudkých búrok. Polícia v sobotu prijala oznámenie, že v sústave kanálov by sa mali nachádzať dve osoby, ktoré sa tam stretli pri geocachingu. Pôvodne šlo o štyri osoby, dvom z nich sa však podarilo zachrániť a skončili v nemocnici, spresnil Rybanský.

Horor po búrke v
Zdroj: HZS hl. m. Prahy

Horor po búrke v
Zdroj: Twitter/Hasiči Praha

Na miesto neskôr dorazili záchranné zložky s policajtmi a hasičmi. Potápači sa vzhľadom na počasie do sústavy kanálov nemohli dostať. Riečna polícia prehľadávala Vltavu a oddiely náplavku, píše server iDNES.cz.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články