Dlhoročný spor s Babišom je na konci: Súd definitívne zamietol žalobu | Topky.sk

Piatok, 17. august 2018. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Dlhoročný spor s Babišom je na konci: Súd definitívne zamietol žalobu

Český premiér Andrej Babiš
Český premiér Andrej Babiš
Zdroj: TASR/AP
13.02.2018 14:25

BRATISLAVA - Krajský súd (KS) v Bratislave zamietol žalobu Andreja Babiša na Ústav pamäti národa (ÚPN). Znamená to, že neexistuje žiadne rozhodnutie súdu, ktoré by hovorilo, že je neoprávnene vedený ako agent štátnej bezpečnosti. Informácia bola zverejnená na facebookovej stránke advokátskej kancelárie Poláček & Partners.


Podľa facebookovej stránky advokátskej kancelárie sa tak končí spor, ktorý trval od roku 2012. Ústavný súd minulý rok zrušil právoplatné rozhodnutie slovenského najvyššieho i krajského súdu, že Babiš je v archívnych zväzkoch niekdajšej československej tajnej polície vedený ako jej agent neoprávnene. Zvrátil tak predošlé rozhodnutia súdov v tejto veci. O rozhodnutí KS v Bratislave ako prvý informoval portál sme.sk.

Babiš: Nikdy som nespolupracoval, neprehral som a budem sa súdiť celý život

Český premiér v demisii Andrej Babiš (ANO) trvá na tom, že bol v spisoch komunistickej Štátnej bezpečnosti (ŠtB) vedený neoprávnene. Tvrdí to aj napriek tomu, že Krajský súd v Bratislave v utorok rozhodol o opaku, píše spravodajský portál Novinky.cz.

 "Moji právnici hovoria, že budú žalovať ministerstvo vnútra (SR), SIS-ku (Slovenská informačná služba, SIS) a možno pôjdeme na Európsky súd pre ľudské práva. Tak nehovorte, že som definitívne prehral," vyhlásil český premiér. 

"Napíšte, že je to len dôsledok rozhodnutia Ústavného súdu a že sa budeme súdiť ďalej. Nikdy som nič nepodpísal a nikdy som nespolupracoval," povedal Babiš pre Novinky.cz. "Ústavný súd to rozhodol veľmi podivne, budeme sa súdiť ďalej. Pravda je na mojej strane," tvrdí Babiš.
      


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články