Jamie Oliver padol na dno: Najslávnejší šéfkuchár ruší svoje reštaurácie, obrovské dlhy | Topky.sk

Utorok, 14. august 2018. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

Jamie Oliver padol na dno: Najslávnejší šéfkuchár ruší svoje reštaurácie, obrovské dlhy

Slávny britský šéfkuchár krachuje
Slávny britský šéfkuchár krachuje
Zdroj: FB/Jamie's Italian
13.02.2018 18:00

BRATISLAVA – Jeden z najslávnejších šéfkuchárov sveta sa topí v dlhoch. Sympatický Brit, Jamie Oliver zatvára ďalších dvanásť reštaurácií. V priebehu januára už zrušil šesť podnikov. Vyzerá to tak, že sieť talianskych reštaurácií Jamie's Italian úplne skrachuje. Ako predpokladajú zahraničné médiá, za Oliverov krach môže finančná kríza a vysoké prenájmy.


Televízna hviezda a uznávaný šéfkuchár dlhuje až 72 miliónov libier (cca 81 miliónov eur). Podľa informácií zo súdnych dokumentov, Jamie Olliver dlží takmer 79 miliónov eur za prenájmy, bankové úvery a za nevyplatené dodávateľské účty. Ďalšie dva milióny dlhuje svojim zamestnancom. Zahraničné médiá informovali, že Oliver požiadal vlastníkov nehnuteľností, v ktorých sa nachádzajú jeho podniky, aby mu znížili nájomné.

Jamie Oliver
Slávny britský šéfkuchár krachuje
Zdroj: FB/Jamie's Italian

Britský šéfkuchár teraz robí čo môže, aby svoj biznis zachránil. Už v mesiaci január zavrel šesť reštaurácií a prerobil takmer 10 miliónov libier (cca 11,3 milióna eur). Podľa aktuálnych informácií, spolu s veriteľmi vypracoval plán reštrukturalizácie. Britský denník ozrejmil, že z 37 reštaurácií Jamie's Italian vo Veľkej Británii by mal Oliver zrušiť 12 prevádzok. O prácu údajne príde 450 zamestnancov.

Slávny britský šéfkuchár krachuje
Zdroj: FB/Jamie's Italian

Oliverov hovorca médiám povedal, že veritelia návrh reštrukturalizácie podporujú. „Vytvorila sa tým istota, že zamestnanci a dodávatelia môžu byť zaplatení a zachráni sa tým aj 1800 pracovných miest,“ uviedol hovorca reštaurácií Jamie's Italian.

Slávny britský šéfkuchár krachuje
Zdroj: FB/Jamie's Italian

Na verejnosť sa dostala informácia, že príčinou krachu okrem vysokých prenájmov je aj finančná kríza, kedy kvôli oslabeniu libry prudko vzrástli ceny talianskych surovín.

Medzi hlavných veriteľov patrí britská banka HSBC a londýnsky pivovar Camden Town Brewery.

Jamie Oliver má ďalších 28 podnikov v Holandsku, vo Viedni a v Rakúsku.


Galéria

Slávny britský šéfkuchár krachuje Jamie Oliver Slávny britský šéfkuchár krachuje Slávny britský šéfkuchár krachuje

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vo
FOTO: FB/Jamie's Italian

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články