Historická chvíľa v ruskom súdnictve: Drogový díler spoznal krutý trest | Topky.sk

Štvrtok, 21. jún 2018. Meniny má Alojz, zajtra Paulína.

Historická chvíľa v ruskom súdnictve: Drogový díler spoznal krutý trest

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: thinkstockphotos.com
21.12.2017 20:30

MOSKVA - Moskovský krajský súd vymeral vo štvrtok vôbec prvý doživotný trest v Rusku, a to drogovému dílerovi z Tadžikistanu Šeralimu Tabarovovi. S odvolaním sa na hovorkyňu súdu Nataliu Osipovovú o tom informovala agentúra TASS.


"Súd odsúdil Tabarova na doživotie v nápravnom zariadení s maximálnym stupňom stráženia," povedala Osipovová. Hovorca kancelárie ruského generálneho prokurátora Alexander Kurennoj už skôr uviedol, že prokuratúra vôbec po prvý raz v dejinách Ruska žiadala o doživotný trest pre drogového dílera. 

Tabarova odsúdili v prípade, v rámci ktorého bolo spolu s ním obžalovaných ďalších 14 Tadžikov zapojených do pokusu prepašovať a následne predávať v rokoch 2012-2015 v Rusku zhruba 700 kilogramov heroínu. Zvyšných Tadžikov odsúdili na tresty v rozmedzí od šesť do 25 rokov. 

Tabarova ešte v roku 2003 odsúdil krajský súd v ruskom meste Penza na desaťročné väzenie za obchod s drogami. Dílera však na žiadosť Dušanbe vydali do Tadžikistanu. Po odsedení trestu Tabarov veľakrát opätovne navštívil Rusko na falošný pas. Stal sa lídrom zločineckej skupiny, ktorá do Ruska v kamiónoch s ovocím pašovala heroín z Afganistanu a Tadžikistanu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstockphotos.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články