Sexi Terezu (21) chytili na letisku! FOTO Pašovala 9 kg heroínu, hrozí jej smrť | Topky.sk

Štvrtok, 21. jún 2018. Meniny má Alojz, zajtra Paulína.

Sexi Terezu (21) chytili na letisku! FOTO Pašovala 9 kg heroínu, hrozí jej smrť

Tereza H. pašovala heroín
Tereza H. pašovala heroín, Zdroj: topky
10.01.2018 13:30

LAHORE/PRAHA - Na medzinárodnom letisku v pakistanskom veľkomeste Lahore bola dnes zadržaná 21-ročná Češka, ktorá pašovala deväť kilogramov heroínu. Informovala o tom na svojom webe pakistanská televízia Geo, podľa ktorej česká občianka mierila do Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. České ministerstvo zahraničných vecí zadržanie Češky potvrdilo.


"Žena je teraz vypočúvaná colníkmi v priestoroch letiska, následne by podľa našich informácií mala byť odovzdaná k ďalšiemu vyšetrovaniu špeciálnemu úradu pre boj s narkotikami," povedala hovorkyňa ministerstva Irena Valentová. Zatiaľ sme neobdržali žiadnu žiadosť o asistenciu v tejto záležitosti, dotyčná Češka nás zatiaľ nekontaktovala, dodala.

Sexi Terezu (21) chytili
Zdroj: FB/Teraza H., Geo News

Česko má v meste Lahore honorárneho konzula, s ktorým je české veľvyslanectvo v Islamabade v kontakte. Podľa Valentovej konzul vyslal na letisko dvoch svojich asistentov, aby zistili ďalšie informácie.

Sexi Terezu (21) chytili
Zdroj: FB/Teraza H., Geo News

Češka Tereza H. mala trojmesačné príbuzenské vízum, ktoré bolo vydané 15. novembra a oprávňovalo ju k pobytu v Pakistane do 14. februára. Podľa niektorých zdrojov má Tereza malé dieťa.

Sexi Terezu (21) chytili
Zdroj: FB/Teraza H., Geo News

Pakistanský colný úrad uviedol, že na základe informácií od zadržanej vykonávajú bezpečnostné zložky v súčasnosti razie v rôznych častiach Lahore.

Pakistanský sused Afganistan je najväčším svetovým producentom ópia, suroviny pre výrobu heroínu. Veľké množstvo afganských opiátov cestou na trhy v Európe a Ázii putuje cez Pakistan, uvádza protidrogový úrad OSN. Za pašovanie drog a prechovávanie narkotík môže byť v Pakistane uložený až trest smrti. Cudzinci však zvyknú byť odsúdení na niekoľko rokov vo veľmi tvrdých podmienkach.


Galéria

Tereza H. pašovala heroín Tereza H.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
FOTO:FB/Teraza H., Geo News;
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články