°C

Piatok, 3. apríl 2020. Meniny má Richard, zajtra Izidor.

Tragédia na festivale v Rakúsku: FOTO Zrútený stan, hlásia mŕtvych a desiatky zranených

Najmenej dvaja mŕtvi.
Najmenej dvaja mŕtvi.
Zdroj: FB/Cäpt'n Klug & die Zwergsteirer
19.08.2017 20:43

VIEDEŇ - Rakúske úrady v sobotu poobede aktualizovali počet zranených pri tragédii na festivale, na ktorom sa v piatok neskoro večer počas silnej búrky zrútil stan. Pôvodné informácie hovorili o päťdesiatich zranených, detailnejšia komunikácia s nemocnicami však ukázala, že zranenia utrpelo až 120 ľudí. Dve osoby, devätnásťročné dievča a 28-ročný muž, pri tragédii zahynuli.


K tragédii došlo počas slávnosti v obci Sankt Johann am Walde, ležiacej približne 30 kilometrov severovýchodne od Salzburgu. Časť zasiahnutých osôb utrpela zranenia vážneho rozsahu.

Privolaní zdravotníci ich rozviezli do viacerých nemocníc v spolkovej krajine Horné Rakúsko, meste Salzburg a susednom Nemecku. 

Podľa údajov Ö3 na mieste udalosti zasahovalo 20 lekárov a približne 300 ďalších spolupracovníkov 

Počet zranených po zrútení festivalového stanu sa zvýšil na 120

Rakúski zdravotníci ošetrili do poludňajších hodín už 120 zranených po zrútení festivalového stanu v obci Sankt Johann am Walde v okrese Braunau. Pri nešťastí, ktoré bolo dôsledkom prudkej búrky, prišli o život dve osoby - 19-ročná žena a 28-ročný muž. Ako vyplýva z aktualizovaných informácií, ktoré s odvolaním sa na policajné zdroje priniesli tlačová agentúra APA a verejnoprávny rozhlas ORF, dve desiatky zranených sú vo vážnom stave.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, SITA
FOTO: FB/Cäpt'n Klug & die Zwergsteirer

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články