Ochladenie prinieslo so sebou výdatné zrážky: Zasiahli najmä tieto časti Slovenska | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Ochladenie prinieslo so sebou výdatné zrážky: Zasiahli najmä tieto časti Slovenska

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
20.08.2017 17:05

BRATISLAVA - Ochladenie prinieslo so sebou na Slovensko výdatné zrážky najmä na Liptove, Orave, Spiši a Horehroní. Viac napršalo i v celom Banskobystrickom kraji a na hornom Šariši, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na Facebooku.


Za uplynulých 24 hodín napršalo v Liptovskej Tepličke asi 96 milimetrov zrážok, na Skalnatom Plese 95 milimetrov, Rakúskych Lúkach, Tatranskej Polianke a Javorine 84 milimetrov zrážok. V Starej Lesnej a Pohorelej padlo 81 milimetrov zrážok, Reľove 79, Poprade 78, v Gánovciach a Čiernom Váhu 75 milimetrov zrážok. V Hrabušiciach namerali 74 milimetrov, Oraviciach 71 a v Kežmarku a Červenom Kláštore 70 milimetrov zrážok.

Dážď by mal ustať na mnohých miestach dnes v noci, na pondelok (21.8.) meteorológovia výstrahy pred výdatnými zrážkami zatiaľ neavizujú. Studený front začal na Slovensko prúdiť v sobotu (19.8.), ten môže na najvyšších štítoch Vysokých Tatier spôsobiť slabé mrznutie, od výšky 2300 metrov možno očakávať i snehové zrážky.

"Postupne sa výrazne ochladí nielen na horách, ale aj v nižších polohách, a to na celom území Slovenska. V pondelok by mala byť maximálna denná teplota v najteplejších oblastiach len na úrovni zhruba 24 stupňov Celzia," dodali meteorológovia.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články