Trump prisľúbil vymenovať nového riaditeľa FBI čo najskôr: Kandidáti sú už známi | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Trump prisľúbil vymenovať nového riaditeľa FBI čo najskôr: Kandidáti sú už známi

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Carolyn Kaster
14.05.2017 06:40

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump vyhlásil v sobotu, že v súvislosti s menovaním nového šéfa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) bude postupovať obzvlášť rýchlo. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.


Republikánsky prezident novinárom oznámil, že rozhodnutie o tom, kto nahradí Jamesa Comeyho na čele FBI, by mohlo padnúť ešte pred Trumpovým piatkovým odchodom na prvú zahraničnú cestu do Saudskej Arábie, Izraelu a Talianska.

"I to je možné," povedal Trump na palube prezidentského špeciálu Air Force One, ktoré smerovalo do mesta Lynchburg v štáte Virginia. Na miestnej Liberty University americký prezident predniesol úvodný príhovor pri príležitosti odovzdávania diplomov absolventom tejto univerzity.

"Myslím, že proces prebehne rýchlo," povedal Trump v súvislosti s výberom nového šéfa FBI a dodal, že kandidáti, ktorí pripadajú do úvahy, sú už všeobecne známi. "V podstate boli preverovaní už počas svojho života," vyhlásil s tým, že všetci kandidáti sú všeobecne rešpektovaní a talentovaní ľudia a "to je to, čo pre FBI chceme".

Post šéfa FBI sa uvoľnil v utorok, keď americký prezident nečakane odvolal z funkcie doterajšieho riaditeľa Jamesa Comeyho. Toho vymenoval do úradu v roku 2013 na desaťročné funkčné obdobie vtedajší demokratický prezident Barack Obama. Comeyho odvolanie prišlo práve v čase, keď FBI vyšetruje, či sa Trumpov štáb z predvolebnej prezidentskej kampane podieľal na zasahovaní Ruska do amerických volieb.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články