Turecko zasadilo Daeš krutú ranu, vzdušné sily zabili niekoľko extrémistov v severnej Sýrii | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Turecko zasadilo Daeš krutú ranu, vzdušné sily zabili niekoľko extrémistov v severnej Sýrii

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
11.09.2016 12:36

ANKARA - Dvadsať militantov z teroristickej skupiny Daeš zabili turecké vzdušné sily pri náletoch v severnej Sýrii. S odvolaním sa na tureckú armádu o tom dnes informovala televízia CNN Türk.


Cieľom leteckých útokov vykonaných v sobotu boli tri budovy, jedno vozidlo a jeden motocykel v oblasti sýrskeho mesta Tal al-Hawá, vyplýva zo správy, ktorú prevzala agentúra Reuters.

Náčelník tureckého generálneho štábu generál Hulusi Akar medzitým vo vyhlásení pri príležitosti tamojšieho sviatku uviedol, že Turecko bude "rázne" pokračovať v operácii Štít Eurfratu v severnej Sýrii, informovala televízia NTV.

Turecko začalo v auguste v spolupráci s jednotkami Slobodnej sýrskej armády cezhraničnú ofenzívu v Sýrii, ktorej cieľom je vyčistiť prihraničnú oblasť od džihádistov Daeš a zároveň zamedziť tomu, aby uvoľnený priestor ovládli milície sýrskych Kurdov.

Kurdskí militanti sa snažia narušiť tureckú operáciu v Sýrii, tvrdí Erdogan

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyhlásil, že kurdskí militanti sa snažia vystupňovať útoky po zmarenom pokuse o prevrat z júla a že ich zrejmým cieľom je narušiť vojenské operácie Turecka v Sýrii. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Vidíme, že teroristická organizácia PKK (Strana kurdských pracujúcich) sa po 15. júli snaží zintenzívniť svoje aktivity v našich pohraničných oblastiach. Tieto útoky, ktoré majú jasný cieľ narušenia tureckej operácie v Sýrii, stále pokračujú," povedal Erdogan v prejave pri príležitosti moslimského sviatku íd al-adhá.

Erdogan dodal, že Turecko má povinnosť "skoncovať" s teroristickou skupinou Daeš v Sýrii a zabrániť jej páchať útoky v Turecku. Cezhraničná operácia tureckých síl na severe Sýrie, spustená pred dva a pol týždňom, je podľa neho prvým krokom v tomto úsilí.

Turecko začalo v auguste v spolupráci s jednotkami Slobodnej sýrskej armády cezhraničnú ofenzívu v Sýrii, ktorej cieľom je vyčistiť prihraničnú oblasť od džihádistov Daeš a zároveň zamedziť tomu, aby uvoľnený priestor ovládli milície sýrskych Kurdov.

Náčelník tureckého generálneho štábu generál Hulusi Akar dnes vo vyhlásení pri príležitosti sviatku íd al-adhá uviedol, že Turecko bude "rázne" pokračovať v tejto operácii nazvanej Štít Eurfratu, informovala televízia NTV.

Televízia CNN Türk s odvolaním sa na armádu dnes uviedla, že turecké vzdušné sily pri náletoch v severnej Sýrii zabili 20 militantov IS. Cieľom leteckých útokov vykonaných v sobotu boli podľa správy tri budovy, jedno vozidlo a jeden motocykel v oblasti sýrskeho mesta Tal al-Hawá.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články