°C

Sobota, 28. november 2020. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

Merkelovú čaká dôležité stretnutie s Kernom: Na rokovaniach o budúcnosti Európy sa zúčastní aj Fico

Angela Merkelová
Angela Merkelová
Zdroj: SITA
21.08.2016 13:35

BERLÍN - Vzťahy medzi Európskou úniou a ďalšími globálnymi subjektmi na strane jednej a Tureckom na strane druhej, ale aj situácia po referende, v ktorom rozhodli britskí voliči o odchode svojej krajiny z EÚ, budú zrejme hlavnými témami stretnutia nemeckej kancelárky Angely Merkelovej s rakúskym kancelárom Christianom Kernom, ktorého dejiskom bude v sobotu 27. augusta zámok Meseberg neďaleko Berlína. S odvolaním sa na hovorcu nemeckej spolkovej vlády Steffena Seiberta o tom informovala agentúra APA.


Podľa rovnakého zdroja je medzi pozvanými na pracovný obed v renesančnom zámku aj predseda vlády SR Robert Fico, ako i premiéri Bulharska a Chorvátska. V piatok večer pred týmto stretnutím by sa nemecká kancelárka mala stretnúť s premiérmi Dánska, Fínska, Holandska, Poľska a Švédska. Tieto stretnutia majú poslúžiť príprave blížiaceho sa summitu Európskej únie, ktorého dejiskom bude 16. septembra Bratislava.

Už v pondelok 22. augusta by sa na palube lietadlovej lode Garibaldi pri ostrove Ventotene neďaleko juhotalianskeho Neapolu mala uskutočniť vrcholná taliansko-francúzsko-nemecká trilaterálna schôdzka venovaná podobne problematike budúcnosti Európy, a to za účasti premiéra hostiteľskej krajiny Mattea Renziho, francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda a nemeckej kancelárky.

V piatok 26. augusta by šéfka spolkovej vlády z Berlína nemala chýbať ani na rokovaní premiérov krajín Vyšehradskej štvorky, ktoré sa uskutoční vo Varšave.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články