Obrovská tragédia v Rusku, VIDEO pádu lietadla, nikto neprežil! Toto predchádzalo havárii! | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Obrovská tragédia v Rusku, VIDEO pádu lietadla, nikto neprežil! Toto predchádzalo havárii!

Obrovská tragédia v Rusku
Obrovská tragédia v Rusku
Zdroj: SITA
19.03.2016 14:59

MOSKVA - Nikto zo 62 ľudí na palube neprežil haváriu lietadla nízkonákladovej spoločnosti FlyDubai, ktoré sa dnes zrútilo na letisku v ruskom meste Rostov na Done, ležiacom neďaleko ukrajinských hraníc približne 950 kilometrov južne Moskvy.


Pozrite si VIDEO, ktoré haváriu zachytilo

Príčina havárie

Nešťastiu predchádzal jeden nevydarený pristávací manéver, po ktorom stroj dve hodiny krúžil nad letiskom. S kontrolnou vežou posádka normálne komunikovala, okrem iného aj o počasí. Televízia Rossija24 s odvolaním sa na vyšetrovateľov uviedla, že kapitán chcel prerušiť aj druhý pokus o pristátie, lietadlo sa však z výšky približne 1200 metrov nečakane zrútilo na zem pod ostrým uhlom.

Obrovská tragédia v Rusku,
Zdroj: SITA

Z 55 cestujúcich letu FZ981, ktorí sa v čase nešťastia nachádzali na palube Boeingu 737-800 letiaceho z Dubaja do Rostova na Done, bolo 33 žien, 18 mužov a štyri deti. Išlo o 44 občanov Ruska, osem Ukrajincov, dvoch Indov a jedného Uzbeka, oznámili aerolínie FlyDubai. 

Update 4:flydubai confirms that flight FZ981 was carrying 55 passengers from 4 different nationalities:44 Russian8...

Posted by flydubai on Friday, March 18, 2016

Okrem cestujúcich zahynulo aj sedem členov posádky. Pilot pochádzal z Cypru, druhý pilot bol Španiel. O národnosti zvyšných členov posádky spoločnosť neinformovala. Obaja piloti mali nalietaných takmer 6000 hodín.

Boeing sa zrútil o 03.40 h miestneho času (01.40 h SEČ) vo vzdialenosti približne 250 metrov od konca pristávacej dráhy. Zatiaľ nie je známe, čo nehodu spôsobilo, avšak jej pravdepodobnou príčinou mohla byť zlá viditeľnosť a silný bočný vietor.

Stroj štartoval z Dubaja v Spojených arabských emirátoch o 19.20 h SEČ a v Rostove na Done mal pristáť o 23.40 h SEČ.

Obrovská tragédia v Rusku,
Zdroj: SITA

Havarovaný boeing bol vyrobený v roku 2011 a naposledy ho kontrolovali 21. januára tohto roku. Ide o prvé nešťastie lietadla spoločnosti FlyDubai pôsobiacej od roku 2009.

Krátko po nešťastí sa našli obe čierne skrinky. Ruský prezident Vladimir Putin vyslovil sústrasť pozostalým obetí.

Na vyšetrovaní nešťastia sa okrem Ruska budú podieľať aj odborníci zo Spojených arabských emirátov, USA a Francúzska, informovala agentúra TASS.

Dubaj je obľúbenou destináciou ruských dovolenkárov, žije a pracuje tam aj veľa vysťahovalcov z Ruska. FlyDubai lietajú do Rostova na Done od roku 2013.

Takto vyzeralo lietadlo, ktoré havarovalo

Na miesto tragédie vyráža ruská delegácia

Obrovská tragédia v Rusku,
Zdroj: SITA

Pri havárii lietadla v Rostove na Done zahynulo všetkých 62 ľudí na palube

"Napriek tomu, že ešte stále čakáme na oficiálne potvrdenie, s nesmiernym zármutkom vám musíme oznámiť, že nehodu nikto neprežil," uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti FlyDubai. Z 55 cestujúcich, ktorí sa v čase nešťastia nachádzali na palube Boeingu 737-800 letiaceho z Dubaja do Rostova na Done bolo 33 žien, 18 mužov a štyri deti. Okrem cestujúcich zahynulo na palube lietadla aj sedem členov posádky.

Obrovská tragédia v Rusku,
Zdroj: SITA

Väčšina pasažierov bolo z Ruska

Väčšina cestujúcich boli Rusi. Podľa zistení ministerstva, ktoré sa však ešte musia preveriť, sa na palube lietadla nachádzali traja cudzinci. "Vieme o incidente, ktorý sa týka nášho letu FZ981 z Dubaja do Rostova nad Donom. Preverujeme ho, viac informácií zverejníme po získaní ďalších údajov," uviedla letecká spoločnosť na Facebooku.

Obrovská tragédia v Rusku,
Zdroj: SITA

Oblastné núdzové stredisko uviedlo, že stroj havaroval pri druhom pokuse o pristátie približne o 03:50 h miestneho času (01:30 SEČ) a začal horieť. Lietadlo sa po zrútení na zem zrejme rozpadlo na niekoľko častí.

Obrovská tragédia v Rusku,
Zdroj: SITA

Príčina havárie nie je známa, zaviniť ju podľa médií mohla slabá viditeľnosť a zlé poveternostné podmienky. V čase havárie na letisku pršalo a fúkal prudký vietor s rýchlosťou 14-22 metrov za sekundu, píše agentúra AP.

Obrovská tragédia v Rusku,
Zdroj: SITA

Na letisku v Rostove nad Donom, ktoré leží neďaleko hraníc s Ukrajinou a približne 950 kilometrov južne od Moskvy, zasahovalo podľa informácií stanice BBC 100 záchranárov a hasičské tímy. Prichádzajúce lety úrady odklonili.

Obrovská tragédia v Rusku,
Zdroj: SITA


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, Topky.sk
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články