Utorok, 22. jún 2021. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

V Austrálii už majú rok 2016: VIDEO Veľkolepá silvestrovská oslava u protinožcov

Sydney privítalo nový rok tradičným veľkolepým ohňostrojom
Sydney privítalo nový rok tradičným veľkolepým ohňostrojom
Zdroj: SITA
31.12.2015 15:00

SYDNEY – Najväčšie austrálske mesto Sydney privítalo dnes nový rok 2016 tradične veľkolepým ohňostrojom. Oslavy sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia, avšak voči mestu nebola zaregistrovaná žiadna konkrétne teroristická hrozba, uviedla agentúra DPA.


Na brehoch sydneyského prístavu sa aj tentoraz zhromaždili státisíce ľudí. Oslavy vyvrcholili veľkolepou svetelnou šou o polnoci miestneho času (14.00 h SEČ), ktorá trvala okolo 20 minút a stála v prepočte približne 4,7 milióna eur.  Niektorí návštevníci už v utorok utáborili v prístave, aby získali najlepšie miesta na sledovanie ohňostroja.

Priebeh vlaňajších osláv poznačila krvavá rukojemnícka dráma, ktorá sa odohrala v centre Sydney. Do kaviarne Lindt vnikol 15. decembra ozbrojený iránsky emigrant a zadržiaval v nej 18 rukojemníkov. Drámu ukončil po 16 hodinách zásah polície. O život prišiel páchateľ a dvaja rukojemníci.

Sydney privítalo nový rok
Zdroj: SITA

Sydney vďaka svojej polohe neďaleko dátumovej hranice oslavuje nový rok ako jedna z prvých svetových metropol a pýši sa najväčšími novoročnými oslavami v celom regióne. O dve hodiny skôr než v Sydney privítali nový rok na Novom Zélande. Hlavné oslavy sa konali v najväčšom meste Auckland, kde ohňostroj odpálili z tamojšej televíznej veže Sky Tower.


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články