Počet obetí zosuvu pôdy v Guatemale stúpol: 253 vyhasnutých životov, 374 nezvestných | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Počet obetí zosuvu pôdy v Guatemale stúpol: 253 vyhasnutých životov, 374 nezvestných

Počet obetí sa vyšplhal už na 253
Počet obetí sa vyšplhal už na 253
Zdroj: Guatemala, SITA
10.10.2015 08:35

GUATEMALA - Na najmenej 253 obetí stúpol dnes počet obetí mohutného zosuvu pôdy, ku ktorému došlo pred týždňom v stredoamerickej Guatemale. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenia miestnych úradov. Nezvestných je 374 osôb.


K zosuvu došlo na juhovýchodnom predmestí hlavného mesta Guatemala po tom, ako túto oblasť zasiahli niekoľko dní trvajúce prudké dažde. Tie uvoľnili balvany a masy bahna, ktoré následne zavalili vyše stovku domov v obci Santa Catarina Pinula. Dedina leží v hlbokej rokline, čo teraz ešte viac sťažuje záchranné práce. Námestník ministra zdravotníctva Israel Lemus dnes uviedol, že úrady ešte stále neprijali rozhodnutie, či zastaviť pátranie v dedine.

Počet obetí zosuvu pôdy
Zdroj: Guatemala, SITA

Operatívna schôdzka, na ktorej by sa o tom malo diskutovať, sa uskutoční najbližší pondelok.Podľa riaditeľa štátneho úradu na odstraňovanie následkov katastrof Alejandra Maldonada rozhodnutie o tom, či sa bude pokračovať v pátraní, alebo sa s ním skončí, závisí od rizika, ktorému by v prípade ďalšieho pátrania boli vystavení záchranári.


Galéria

Počet obetí sa vyšplhal

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články