Voči sexuálnemu násiliu kňazov bude mať pápež nulovú toleranciu: Obete žiadajú viac! | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Voči sexuálnemu násiliu kňazov bude mať pápež nulovú toleranciu: Obete žiadajú viac!

Pápež František
Pápež František
Zdroj: SITA
05.02.2015 14:20

VATIKÁN - Pápež František vo štvrtok nariadil rímskokatolíckym biskupom na celom svete, aby plne spolupracovali s komisiou, ktorú zriadil na ochranu detí pred sexuálnym násilím zo strany duchovných. Podľa neho má táto problematika najvyššiu prioritu, dokonca aj keď odhalí ďalšie škandály.


Pápež poslal list biskupom a šéfom náboženských inštitúcií deň predtým, ako má komisia, ktorú založil, prvýkrát zasadnúť. "Je potrebné spraviť všetko pre to, aby sa cirkev zbavila sexuálneho zneužívania mladistvých a otvorila cestu zmiereniu," napísal pápež.

Členovia komisie uviedli, že sami požiadali pápeža o napísanie listu, aby zabránili akékoľvek odporu zo strany duchovných k ich práci. Rímskokatolíckou cirkvou, ktorá má 1,2 miliardy príslušníkov, otriasajú v uplynulých rokoch početné škandály okolo sexuálneho zneužívania detí. Od svojho zvolenia v marci 2013 František viackrát avizoval, že voči páchateľom bude mať nulovú toleranciu, obete ho však žiadajú, aby spravil viac a vyvodil z ich činov dôsledky. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články