Nedeľa, 26. september 2021. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Budúci ukrajinský prezident sa vzdá svojho ''sladkého" bohatstva

Petro Porošenko
Petro Porošenko
Zdroj: SITA
26.05.2014 19:46

KYJEV - Ukrajinský magnát Petro Porošenko, ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou stal víťazom prezidentských volieb, v pondelok potvrdil, že plánuje predať väčšinu svojho majetku.


Porošenko zbohatol v 90. rokoch na predaji kakaových bôbov a neskôr sa mu podarilo prevziať viacero firiem na výrobu sladkostí. Vlastní veľkú cukrárenskú firmu Roshen a často ho prezývajú aj "Čokoládový kráľ". Vlastní tiež televíznu stanicu Kanál 5, tú však predať zatiaľ nemieni. Podľa zatiaľ neoficiálnych výsledkov Porošenko vo voľbách zvíťazil už v prvom kole, keď získal vyše 53 percent hlasov.

"Mala by tu vzniknúť takáto nová tradícia. Keď človeka zvolia na vysoký post, mal by predať svoj biznis a sústrediť sa na verejnú službu," povedal v pondelok Porošenko novinárom. Predaj svojho majetku už podľa vlastných slov pripravuje a konzultuje s poradcami. Porošenko tiež povedal, že v kresle prezidenta sa sústredí na európsku integráciu Ukrajiny, čo bude jeho prioritou. Veľkú pozornosť bude venovať aj boju proti korupcii a rozvoju ekonomiky.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články