°C

Piatok, 7. august 2020. Meniny má Štefánia, zajtra Oskár.

Ničivé búrky v Británii nepoľavujú, vyžiadali si ďalšie tri životy

Záplavy v Británii
Záplavy v Británii
Zdroj: SITA
15.02.2014 17:20

LONDÝN - Najmenej tri životy si vyžiadali prudké zimné búrky, ktoré zúrili v piatok a v noci nadnes nad Britskými ostrovmi. Zlé počasie postihlo aj Írsko a Francúzsko, uviedla tlačová agentúra DPA.


V centre Londýna sa zrútila časť múru, pod troskami ktorého zahynula v aute jedna žena. Dvaja ďalší pasažieri auta a jeden okoloidúci utrpeli zranenia.  Na výletnej lodi Marco Polo v Lamanšskom prielive zomrel 85-ročný muž, ktorý nešťastne spadol, keď do lode narazila prudká vlna. Vodná masa vyrazila aj lodné okno.

V Írsku prišiel v piatok o život 19-ročný muž, na ktorého auto spadol vyvrátený strom. Ešte v stredu zahynul v Anglicku sedemdesiatnik, keď chcel odstrániť strom, ktorý spadol na elektrické vedenie.

Prudké búrky nad Britskými ostrovmi trvajú už niekoľko mesiacov. Vlny opakovane zaplavujú časti krajiny a pobrežia, záplavy poškodili najmenej 5000 domov. Zlé počasie postihlo aj francúzske mesto Bretagne na druhej strane Lamanšského prielivu.

Denne dochádza k výpadkom elektriny. Počas dnešného dňa zostalo v Británii bez elektrického prúdu 11.000 ľudí, hoci počas noci dodávateľ elektriny opäť pripojil 165.000 domácností.   

V Írsku bolo dnes bez elektriny 60.000 domácností, vo francúzskom meste Bretagne sa bez prúdu muselo zaobísť 90.000 domácností, informovala DPA. Podľa predpovedí meteorológov by sa tlaková níž mala počas dnešného dňa presunúť smerom na sever a zasiahnuť časti Nórska a Škótska. Vo vyšších polohách sa očakávajú aj výdatné snehové zrážky.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA,
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články