Strach a hnus v Londýne: Ulice zamorili húsenice, ľuďom padajú do vlasov | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Strach a hnus v Londýne: Ulice zamorili húsenice, ľuďom padajú do vlasov

Húsenice sú úplne všade
Húsenice sú úplne všade
Zdroj: aol.co.uk
12.06.2013 20:30

LONDÝN - Obyvatelia londýnskej mestskej štvrte Hampton si už niekoľko týždňov nevedia rady s armádou húseníc, ktoré zamorili ulice. Kamkoľvek sa pozrú, tam sa plazia malé červíky, ktorých nie a nie sa zbaviť. Ľudia sú zúfalí a už sa im o tom pomaly aj sníva.


Začalo to podivným bielym materiálom, ktorý sa z ničoho nič objavil na stromoch. Ľudia boli zmätení a nechápali, čo sa deje.

Strach a hnus v
Zdroj: aol.co.uk

Teraz to už vedia. Tou vatou nie je nič iné ako hniezda húseníc, ktoré zaplavili južné predmestie Londýna. Sú všade, na chodníkoch, pneumatikách a obyvateľom zo stromov dokonca padajú za golier a do vlasov.

Strach a hnus v
Zdroj: aol.co.uk

Strach a hnus v
Zdroj: aol.co.uk

Larvy vytvorili v Hamptone doslova koberec. Na niektorých miestach je vrstva hrubá takmer osem centimetrov. "Vieme, že nám nemôžu uškodiť, len je strašne nepríjemné, keď sa obzriete okolo seba a všade vidíte červy. Moje deti už ani nechcú chodiť von, lebo som im ich musela niekoľkokrát vytriasať z hlavy," povedala Trisha Moleová.

Najhoršie je, že radnica nemôže s touto situáciou nič robiť, píše Daily Telegraph. Neexistuje totiž postrek, ktorý by zbavil predmestie hnusnej pliagy a zároveň tým neohrozil zdravie ľudí. Tí preto nemajú inú možnosť než počkať, kým sa húsenice nasýtia a odtiahnu preč.


Galéria

Húsenice sú úplne všade

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: aol.co.uk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články