Na Sibíri havarovalo lietadlo: Najmenej 32 mŕtvych, aj deti! | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Na Sibíri havarovalo lietadlo: Najmenej 32 mŕtvych, aj deti!

Nehodu neprežilo najmenej 32 ľudí
Nehodu neprežilo najmenej 32 ľudí
Zdroj: SITA
02.04.2012 10:55

MOSKVA - Najmenej 32 obetí si vyžiadala dnešná havária ruského civilného dopravného lietadla ATR-72, ktoré sa ráno zrútilo v regióne Ťumeň na Sibíri.


Na palube bolo 39 cestujúcich a štyria členovia posádky. Medzi mŕtvymi sú aj deti, uviedla RT. Pôvodne sa predpokladalo, že nešťastie nikto neprežil. Zranenia piatich osôb sú však život ohrozujúce.

Podľa agentúry RIA Novosti, odvolávajúcej sa na hovorcu centrály záchrannej operácie, stroj ATR-72 spoločnosti UTair havaroval približne o 05.50 h moskovského času krátko po štarte z letiska Roščino v meste Ťumeň. Pri dopade na zem sa rozpadol na tri kusy. Jeho trosky sa našli približne dva kilometre východne od dediny Gorkovka, ležiacej 35 kilometrov od letiska Roščino. Očití svedkovia uviedli, že krátko pred nárazom videli, ako sa z motorov valí dym.

Spojenie s lietadlom, ktoré smerovalo do mesta Surgut, správneho centra Surgutského rajónu v Chanty-Mansijskom autonómnom okruhu, sa prerušilo onedlho po vzlietnutí. Stroj sa pri dopade vznietil a rozbil na kusy.

Príslušné miesta začali vo veci trestné vyšetrovanie pre porušenie bezpečnostných pravidiel a prevádzky železničnej, leteckú a vodnej dopravy. Vyšetrovaciu komisiu zriadilo aj ruské ministerstvo dopravy. Odborníci sa domnievajú, že príčinou nešťastia by mohli byť technické problémy alebo chyba pilota. Možnosť teroristického útoku však vylúčili.

ATR-72 je dvojmotorové turbovrtuľové lietadlo určené na krátke a stredné vzdialenosti. Pojme 74 cestujúcich a dvoch pilotov.


Galéria

Nehodu neprežilo najmenej 32 Havarované lietadlo ATR-72 Havarované lietadlo ATR-72 Havarované lietadlo ATR-72

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: wikipedia

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články