Pápež Benedikt XVI. začal oficiálnu návštevu rodnej krajiny | Topky.sk

Utorok, 23. júl 2019. Meniny má Oľga, zajtra Vladimír.

Pápež Benedikt XVI. začal oficiálnu návštevu rodnej krajiny

Pápež Benedikt XVI.
Pápež Benedikt XVI.
Zdroj: SITA
22.09.2011 11:28

BERLÍN - Pápež Benedikt XVI. začal dnes svoju prvú oficiálnu štátnu návštevu Nemecka. Lietadlo z Ríma pristálo v Berlíne zhruba o 10.15 h. Pápeža na červenom koberci privítal nemecký prezident Christian Wulff s manželkou Bettinou a nemecká kancelárka Angela Merkelová.


Čestná stráž nemeckej armády pozdravila pápeža 21 salvami. Oficiálne privítanie hlavy katolíckej cirkvi naplánovali v parku v zámku Bellevue; potom sa Benedikt XVI. stretne s Merkelovou.

      
Popoludní bude mať Benedikt XVI. ako prvý pápež prejav v Bundestagu a stretne sa predstaviteľmi židovskej obce. Večer sa uskutoční omša na olympijskom štadióne. Navštívi tiež Erfurt, historické územie Eichsfeld v Durínsku a Freiburg.
      
Pápež považuje protesty a opozíciu proti svojej návšteve Nemecka za normálny prejav "v slobodnej spoločnosti". Nedá sa podľa jeho slov proti tomu nič povedať, ak je to na občianskej báze. Zdôraznil, že do Nemecka prichádza s potešením - narodil sa tam a má tam korene.


Galéria

Pápež Benedikt XVI. Návšteva pápeža Benedikta XVI. Návšteva pápeža Benedikta XVI. Návšteva pápeža Benedikta XVI. Návšteva pápeža Benedikta XVI. Návšteva pápeža Benedikta XVI. Návšteva pápeža Benedikta XVI. Návšteva pápeža Benedikta XVI.

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články