Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

Naď sa teší, že vláda pokračuje: Vymenovanie Legvarského za šéfa zdravotníctva bude radosť aj starosť

Jaroslav Naď
Jaroslav Naď
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer
30.03.2021 13:12

BRATISLAVA - Generál Vladimír Lengvarský súhlasil s tým, aby bolo jeho meno navrhnuté na vymenovanie za ministra zdravotníctva. Či sa novým šéfom zdravotníctva stane je na rozhodnutí nového premiéra a prezidentky SR. Pred stredajším rokovaním vlády SR, predchádzajúcom podaniu demisie súčasného premiéra Igora Matoviča, to uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.


Zároveň priznal, že ak sa Lengvarský stane ministrom bude vnímať radosť a starosť zároveň. "Bude mi ľúto, že odchádza z čela Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku, kde odviedol výbornú prácu a musel prijať ťažké rozhodnutia, pri ktorých preukázal manažérske i ľudské kvality," povedal Naď.

Teší ma, že vláda bude pokračovať

"Budem ale veľmi rád, že Slovensko získa takéhoto špičkového odborníka na čele ministerstva," dodal. V rámci výmeny na poste premiéra a posledného rokovania pod vedením Igor Matoviča priznal, že zmena sa zrejme nezaobíde bez emočného momentu. "Hlavné však je, a to ma teší, že vláda bude pokračovať a že nejde ani tak o odchody, ale skôr výmenu na niektorých postoch," dodal.

Naď sa teší, že
Zdroj: Topky/Maarty

To, že by odchod Matoviča z postu šéfa exekutívy mal spôsobiť vnútorné pnutie v poslaneckom klube OĽaNO považuje za nepravdepodobné. "V klube sme jednotní, mali sme veľmi dobrú diskusiu, v ktorej bolo cítiť u niektorých sklamanie, že Igor Matovič už nebude premiér, ale vnímam jednotu medzi nami," dodal Naď.

V rámci zmien vo vláde mu bude chýbať Milan Krajniak, ktorý potvrdil, že po demisii sa opätovne nebude uchádzať o kreslo ministra práce. "Nepoznám presne dôvody jeho rozhodnutia, ľudsky mi však bude chýbať," povedal minister obrany vyzdvihujúc spoluprácu s Krajniakom vo vláde.


Galéria

Jaroslav Naď

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články