°C

Sobota, 27. február 2021. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

Téma nelegálnej migrácie nie je strašením, tvrdí ministerka Saková

Denisa Saková
Denisa Saková
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
15.01.2020 13:53

BRATISLAVA – Téma nelegálnej migrácie a jej hrozby nie sú strašením, je to relevantná téma každej politickej strany i všetkých krajín V4, ktoré chcú chrániť bezpečnosť svojich občanov.


Ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD) to uviedla pred stredajším zasadnutím vládneho kabinetu, keď odpovedala na otázky v súvislosti s predvolebným videom Smeru, naznačujúceho zámer Andreja Kisku povoliť príchod veľkej skupiny migrantov na Slovensko.

Saková poukázala, že už na jeseň minulého roka bol témou rokovania na úrovni V4 nárast migrantov v táboroch v Bosne a Hercegovine a potenciálne nebezpečenstvo nelegálneho prekročenia schengenskej hranice. "Riešili sme veci, ktoré opatrenia by bolo potrebné prijať, ako by bolo potrebné reagovať, ak by takáto situácia nastala," uviedla Saková.

Dodala, že aktuálne informácie nehovoria o tom, že by sa situácia v Bosne zhoršovala a reálne hrozil exodus migrantov z kempov a nebezpečenstvo, že budú atakovať schengenskú hranicu. "Potenciálne riziko tam však je, preto je potrebné túto situáciu aj so štátmi západného Balkánu monitorovať a vyhodnocovať,“ dodala.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články