°C

Pondelok, 6. apríl 2020. Meniny má Irena, zajtra Zoltán.

Disciplinárka klepla opäť po prstoch Matovičovi: Musí sa ospravedlniť alebo zaplatí pokutu

Igor Matovič
Igor Matovič
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
28.11.2019 13:30

BRATISLAVA - Poslanec Igor Matovič (OĽaNO) sa má ospravedlniť za svoje výroky o tom, že si koalícia kupuje hlasy u nezaradených poslancov okolo Petra Marčeka. Povinnosť ospravedlniť sa na najbližšej schôdzi parlamentu mu vyplýva z uznesenia mandátového a imunitného výboru, ktoré jeho členovia vo štvrtok prijali.


"Disciplinárne konanie na pána Matoviča, ktoré podali poslankyňa Martina Šimkovičová a poslanec Marček, dnes bolo ukončené s rozhodnutím, že bolo opodstatnené," informoval o tom predseda výboru Juraj Blanár (Smer-SD). V zmysle rokovacieho poriadku sa má Matovič za svoje výroky ospravedlniť na najbližšom rokovaní národnej rady po tom, ako mu budú doručené výsledky z výboru. "Ak tak neurobí, bude mu udelená pokuta 1000 eur," dodal Blanár.

Blanár podľa svojich slov nemôže vylúčiť, že NR SR ešte môže byť zvolaná pred nadchádzajúcimi voľbami. Ak by sa tak však nestalo a Matovič by už vo voľbách nebol zvolený do parlamentu, pravdepodobne by mu povinnosť ospravedlniť sa zanikla. Blanár pripustil, že na takéto situácie rokovací poriadok nemyslel. Tvrdí tiež, že keby líder OĽaNO nerobil obštrukcie a preberal si poštu načas, mohli situáciu vyriešiť skôr. Výbor začal disciplinárne konanie voči Matovičovi v septembri. Podnet výboru podali poslanci Peter Marček a Martina Šimkovičová (obaja nezaradení).


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články