Utorok, 27. júl 2021. Meniny má Božena, zajtra Krištof.

Ministerka Kalavská si stojí za svojím: Tender na záchranky sa nedá zrušiť, pripravujeme novelu

Andrea Kalavská
Andrea Kalavská
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková
15.10.2019 11:40

BRATISLAVA - Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská zopakovala, že súťaž na záchranky nie je právne zrušiteľná. Novela, na ktorej v súčasnosti pracuje, by mala priniesť ministerstvu kompetenciu na kontrolu. Uviedla to po utorkovej schôdzi parlamentného výboru pre zdravotníctvo.


Tender na záchranky sa podľa Kalavskej nedá zrušiť. "Máme skupinu právnikov, ktorí rozoberajú možnosti, ako by sme čo najlepšie a najefektívnejšie do tohto mohli zasiahnuť, aby sa nestávalo to, že niekto vyhrá súťaž a sú indície, že nevieme, či dokáže zabezpečiť danú starostlivosť," načrtla.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vyhlásil výberové konanie na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby v polovici júna, týkalo sa 328 bodov. Najviac ich získala spoločnosť LSE - Life Star Emergency.  Nasledovali štátne záchranky z Bratislavy a Košíc. Dôvodom pochybností okolo tendra sú informácie denníka Sme o prepojeniach členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu. 


Čítajte aj: Koniec predsedu ÚDZS: Na odchod Tomáša Haška dávala návrh ministerka Kalavská


Predseda ÚDZS Tomáš Haško zaujatosť členov komisie odmieta. Trvá na tom, že tender bol v súlade s príslušnou legislatívou. Ministerstvo zdravotníctva podalo v prípade podnet, ktorým sa zaoberá Národná kriminálna agentúra. Haško sa po kauze výberového konania na licencie pre záchranky svojej funkcie vzdal. Odvolanie šéfa ÚDZS navrhla 4. októbra vláde Kalavská.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články