°C

Nedeľa, 20. september 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Stranu exprezidenta Kisku už zaregistrovali: Ďakujú všetkým občanom, ktorí im pomohli

Zdroj: Topky/Maarty
02.09.2019 14:10

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra dnes zaregistrovalo stranu exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí. Informovali o tom z tlačového oddelenia strany. Strana ďakuje všetkým 16-tisíc občanom, ktorí im pomohli svojím podpisom k registrácii.


 „Tisíce podpisov prišlo v obálkach poštou od ľudí z celého Slovenska. Veľmi nás potešilo, že nám ľudia od začiatku takto aktívne vyjadrili podporu. Je to pre nás veľký záväzok a urobíme všetko preto, aby sme ich nesklamali,“ povedal Kiska.

Slovensko dnes podľa strany Za ľudí stojí na križovatke a spolu s poslankyňou NR SR Veronikou Remišovou, bývalou europoslankyňou Janou Žitňanskou, primátorom Nitry Marekom Hattasom, bývalým organizátorom zhromaždení Za slušné Slovensko Jurajom Šeligom, starostom Spišského Hrhova Vladimírom Ledeckým, bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Máriou Kolíkovou, primátorom Hlohovca Miroslavom Kollárom, diplomatom a riaditeľom think-tanku Carnegie Europe Tomášom Valáškom a mnohými ďalšími urobia všetko preto, aby ho zobrali z rúk neschopných politikov a vrátili ho všetkým ľuďom.

„Všetci vidíme, čo sa okolo nás deje, vieme, že nás čaká dôležitý zápas a veľa práce. Chobotnica, ktorá tu vládne, musí skončiť. Ľudia majú už plné zuby rozkrádania štátu, korupcie, nefungujúceho zdravotníctva alebo nekvalitného školstva. Riešenia na tieto problémy máme v programe, ktorý onedlho predstavíme,“ dodal Kiska.

Do parlamentných volieb zostáva ešte šesť mesiacov. „Budeme vytrvalo ukazovať, že politika sa dá robiť aj inak – odborne, slušne a za ľudí. Prvý dôležitý krok je za nami, strana Za ľudí je zaregistrovaná. Koncom septembra pripravujeme ustanovujúci snem. Potom budeme môcť naplno politicky fungovať a urobiť všetko preto, aby po voľbách bol zo Slovenska fungujúci štát, kde sa dobre žije všetkým ľuďom," uzatvára strana Za ľudí.

Exprezident Andrej Kiska predstavil stranu Za ľudí a jej tváre v polovici júna. Kiska a ďalší predstavitelia vznikajúcej strany Za ľudí 5. augusta odovzdali podpisy nevyhnutné na registráciu strany na ministerstve vnútra. Nevyhnuté je nazbierať minimálne 10 000 podpisov od občanov, Za ľudí ich malo 16 000. Podpisy podľa Kisku vyzbierali za tri týždne. Kiska avizuje, že strana bude stredová.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články