Politickú diskusnú reláciu RTVS čaká zmena: Jozefa Hajka vystrieda nový moderátor | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Politickú diskusnú reláciu RTVS čaká zmena: Jozefa Hajka vystrieda nový moderátor

Marek Makara
Marek Makara
Zdroj: RTVS/Ľubomír Pridaný
26.08.2019 16:15

BRATISLAVA - Politická diskusná relácia RTVS O 5 minút 12 sa po letnej pauze v septembri opäť vracia na obrazovky. Do moderátorského kresla zasadne člen televízneho spravodajského tímu RTVS Marek Makara, ktorý vystrieda Jozefa Hajka. Informovala o tom hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.


Hajko viedol diskusnú reláciu jednu sezónu. "Po jej vyhodnotení sme sa spoločne rozhodli využívať jeho odborný potenciál pri iných, predovšetkým historicko-spoločenských témach. Pán Hajko teda i naďalej zostáva tvorivým spolupracovníkom RTVS. Ďakujeme mu za úspešnú sezónu a za jeho osobné nasadenie pri kreovaní jednotlivých relácií," uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.      

Makara považuje moderovanie diskusnej relácie za výzvu a zároveň za veľkú zodpovednosť. "Najdôležitejšie sú pre mňa dva faktory, ktoré si cením najviac - sú to divák a objektivita. Pýtať sa politikov v záujme všetkých divákov, respektíve občanov, beriem ako česť. Využijem na to všetky skúsenosti z mojej 25-ročnej kariéry v médiách a spravím všetko pre to, aby som sprostredkoval zaujímavé a obsahovo kvalitné rozhovory na témy, ktoré ovplyvňujú ich každodenné životy," deklaroval.

Prvú reláciu O 5 minút 12 s novým moderátorom prinesie RTVS v nedeľu 1. septembra, keď si Slovensko pripomína Deň Ústavy SR. Na túto tému sa bude postupne rozprávať s tromi najvyššími ústavnými činiteľmi – prezidentkou Zuzanou Čaputovou, predsedom parlamentu Andrejom Dankom (SNS) a premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD).


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články