°C

Piatok, 18. september 2020. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

FOTO Požiar v Bystrej konečne uhasili: Státisícová škoda na prírode, tvrdí Sólymos

László Sólymos
László Sólymos
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková
12.07.2019 13:57

BRATISLAVA - Škoda na prírode, ktorú spôsobil rozsiahly lesný požiar na kopci Veľký Gápeľ v katastri nízkotatranskej obce Bystrá v okrese Brezno, sa zatiaľ odhaduje na 800.000 eur. Na sociálnej sieti to v piatok uviedol minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).


Príčina požiaru podľa ministra zatiaľ nie je známa, aj keď v médiách zachytil informácie o cigarete. "Počkáme si na oficiálny výsledok. Skutočne by som chcel apelovať na každého turistu, aby v lese bol opatrný a nemanipuloval s ohňom. Pretože škody na prírode kdekoľvek, sú škoda pre celú krajinu," dodal.

Hasiči od včera popoludnia
Zdroj: HaZZ

Požiar sa po viac ako 77 hodinách hasičom podarilo zlikvidovať vo štvrtok (11. 7.) večer. Hasiči miesto odovzdali pracovníkom Lesov SR, ktorí budú požiarisko monitorovať ešte niekoľko dní. Na mieste zostáva aj hadicové vedenie, ktoré bude možné v prípade opätovného rozhorenia požiaru okamžite použiť.

Hasenie rozsiahleho požiaru na
Zdroj: HaZZ

K rozsiahlemu lesnému požiaru v pásme nad kosodrevinou došlo v pondelok (8. 7.) popoludní. V stredu (10. 7.) po 11.00 h sa ho hasičom podarilo lokalizovať, vo štvrtok ešte hasili skryté ohniská. Na uhasení sa podieľalo viac ako sto profesionálnych a dobrovoľných hasičov aj zamestnanci Lesov SR. Zo vzduchu tiež oheň hasili vrtuľníky Letky Ministerstva vnútra SR a Letky Ministerstva obrany SR.


Galéria

László Sólymos Hasiči od včera popoludnia Hasenie rozsiahleho požiaru na

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články