Poslanec Gröhling opäť zavádza, tvrdí rezort školstva | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Poslanec Gröhling opäť zavádza, tvrdí rezort školstva

Branislav Gröhling
Branislav Gröhling
Zdroj: SITA/Marko Erd
26.03.2019 16:30

BRATISLAVA – Ministerstvo školstva zverejnilo predbežné oznámenie, ktoré má upozorniť autorov, aby začali pracovať na publikáciách, ktoré budú predmetom riadneho verejného obstarávania. Rezort tak reagoval na dnešné vyhlásenia poslanca za stranu Sloboda a Solidarita Branislava Gröhlinga k verejnému obstarávaniu na učebnicu matematiky. Ako sa uvádza v stanovisku, ktorú zaslal odbor komunikácie ministerstva školstva, "poslanec opäť zavádza".


Rezort školstva zverejnil predbežné oznámenie na výber učebnice Matematiky pre 1. až 4. ročník základných škôl, Matematiky pre 5. až 9. ročník základných škôl a 1. až 4. ročník gymnázií s osemročným štúdiom. Ministerstvo ďalej konštatuje, že otvára trh s učebnicami, čoho dôkazom bude aj toto verejné obstarávanie. Školy si tak budú môcť cez edičný portál vybrať z viacerých učebníc a pracovných zošitov (pôjde o sadu väzieb). K tomuto kroku rezort školstva pristúpil, pretože učebnica matematiky bola dlhodobo kritizovaná.

Ministerstvo školstva týmto reaguje na dnešné vyhlásenia poslanca SaS Branislava Gröhlinga, ktorý uviedol, že školstvo premrhá milióny eur na lukratívnej zákazke na učebnice. Gröhling ďalej vyhlásil, že tesne pred koncom volebného obdobia dostane jeden víťaz garantovaný biznis, čím budú školy dostávať pracovné učebnice bez ohľadu na kvalitu, na spokojnosť škôl alebo na to, či ich vôbec potrebujú. Opozičný poslanec dodal, že Slovensko potrebuje otvorený trh s učebnicami a za týmto účelom navrhol, aby dal štát peniaze školám a nechal ich vybrať si učebnice. Týmto opatrením sa podľa jeho slov zamedzí monopolu a podobnému neefektívnemu míňaniu financií.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články