Pondelok, 5. december 2022. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas.

Do rozpočtu pre zdravotníctvo na budúci rok pribudne 55 miliónov eur, povedala Kalavská

Andrea KalavskáGaléria fotiek (1)
Andrea Kalavská
Zdroj: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA - Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) našla v spolupráci s ministerstvom financií pre svoj rezort do budúceho roka o 55 miliónov eur viac. Informovala o tom v pondelok po rokovaní Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo, ktorý neprijal návrh štátneho rozpočtu.


Ministerka trvá na tom, že budúci rok bude v jej rezorte dostatok financií. "Dohodli sme sa na zvýšení o 55 miliónov eur, ktoré sa pripočítajú k súčasnému rozpočtu. Hľadáme alternatívy, aby aj ministerstvo zdravotníctva, aj poslanci, a tiež ministerstvo financií boli spokojní," priblížila. Podľa jej slov sa pri vyjednávaní s rezortom financií prijalo kompromisné riešenie.

"Pri vypustení štyroch percent za poistenca štátu sa dáva do zákona o poisťovníctve slovné ubezpečenie, že Ministerstvo financií SR vždy vykryje adekvátne náklady, ktoré si bude v danom roku vyžadovať ministerstvo zdravotníctva. Tiež je tu klauzula, že ak počas roka vznikne problém s peniazmi, tak je MF pripravené dofinancovať nás," rozmenila šéfka rezortu na drobné s tým, že za takýmto návrhom si stojí. 

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články