°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Ministerka vnútra: Ľuboš Kosík je podľa Mali vo väzbe, je to však riziková krajina

Ľuboš Kosík
Ľuboš Kosík
Zdroj: Foto: polícia
20.11.2018 16:40

BRATISLAVA - Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľuboš Kosík je podľa oficiálnych informácií Mali vo väzení a chýba len niekoľko podpisov na jeho vydanie. Po rokovaní vlády to povedala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). Priznala však, že Mali je rizikovou krajinou.


"Snáď informácie, ktoré nám čelní predstavitelia Mali priebežne dávajú, sú pravdivé," poznamenala. O Kosíkovom prepustení z väzenia v Mali informoval v stredu 14. novembra denník Sme, ktorému to potvrdil Kosík. Bývalý príslušník SIS bol vo väzení dva roky po tom, čo na neho vydali medzinárodný zatykač pre falšovanie zmeniek v hodnote 2,4 milióna eur. Prepustenie ho prekvapilo. "Otvorili dvere a povedali koniec," uviedol pre Sme Kosík.

Svoje ďalšie kroky nechcel komentovať. Polícia následne na sociálnej sieti napísala, že najvyšší predstavitelia malijskej polície prezidentovi Policajného zboru SR Milanovi Lučanskému potvrdili, že Kosík nebol prepustený z malijského väzenia.

Kosík dlhodobo tvrdí, že je ochotný svedčiť o únose syna prezidenta Michala Kováča aj o ďalších kauzách bývalých príslušníkov SIS. Kosík bol právoplatne pôvodne odsúdený na 14 rokov odňatia slobody a na peňažný trest vo výške 100.000 eur. Keďže ho nezaplatil, tak ho Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) v pondelok 12. novembra odsúdil na ďalšie štyri roky. Verdikt nie je ešte právoplatný a bude o ňom, keďže sa odvolal obhajca Kosíka, rozhodovať napokon Najvyšší súd SR.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články