Danko navštívi Lotyšsko, nesie tam Dobšinského rozprávky | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Danko navštívi Lotyšsko, nesie tam Dobšinského rozprávky

Zdroj: SITA/Viktor Zamborský
10.06.2018 21:41

BRATISLAVA - Rokovanie s prezidentom Lotyšskej republiky Raimondsom Vejonisom, ako aj predsedníčkou parlamentu Inarou Murniece - aj toto čaká šéfa Národnej rady SR Andreja Danka počas pracovnej návštevy Lotyšska, na ktorú odlieta v pondelok 11. júna.


Súčasťou cesty je i slávnostné odovzdanie knižného daru Slovenskej republiky pre Lotyšskú národnú knižnicu, a to špeciálnej edície Prostonárodných slovenských rozprávok od Pavla Dobšinského. Na Slovensku vyšlo z tejto edície iba 500 kusov.

"Chcem Lotyšskej národnej knižnici venovať dielo, ktoré je slovenským národným kultúrnym dedičstvom, pretože odráža stáročné skúsenosti našich predkov a zároveň zrkadlí život slovenského ľudu," vysvetlil Danko.

Parlamentnú delegáciu čaká aj podpis Memoranda o porozumení medzi Národným ústavom detským chorôb v Bratislave a Detskou univerzitnou nemocnicou v Rige. V memorande si obe strany dohodnú spoluprácu v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti, ako aj podmienky o zabezpečení cirkulácie lekárov vedecko-výskumnej činnosti.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články