Slovenský parlament bude iniciátorom stretnutia V4 a pobaltských krajín, vyhlásil Danko | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Slovenský parlament bude iniciátorom stretnutia V4 a pobaltských krajín, vyhlásil Danko

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: SITA/Viktor Zamborský
12.06.2018 17:20

BRATISLAVA - Slovenský parlament bude iniciátorom stretnutia Visegrádskej štvorky (V4) a pobaltských štátov. O tejto možnosti predseda Národnej rady SR Andrej Danko informoval predsedníčku parlamentu Lotyšska Inaru Murniece a prezidenta Lotyšskej republiky Raimondsa Vejonisa na záver svojej oficiálnej cesty v Lotyšsku. Informovala o tom riaditeľka Odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady SR Zuzana Čižmáriková.


„Takéto stretnutie by mohlo byť prínosné pre obe strany. Identifikovali by sme tak naše spoločné problémy a vedeli by sme následne nastaviť lepšiu spoluprácu v rámci Európskej únie. Spoločne tak vieme vyvážiť pozíciu silných štátov, ktoré samozrejme viac pozerajú na vlastné ekonomické záujmy,“ vyhlásil po stretnutí s lotyšskými politickými partnermi predseda slovenského parlamentu Andrej Danko. Zdôraznil, že Európska únia je jedinečný projekt a musí byť v našom záujme, aby bola jednotná a silná.

Ako ďalej informuje tlačová správa, parlamentná delegácia bola aj pri podpise Memoranda o porozumení medzi Národným ústavom detským chorôb v Bratislave a Detskou univerzitnou nemocnicou v Rige. V memorande si obe strany dohodli spoluprácu v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti a dohodli aj podmienky o zabezpečení cirkulácií lekárov vedecko-výskumnej činnosti. Parlamentná návšteva bola v Lotyšsku po 15 rokoch.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články