°C

Štvrtok, 2. júl 2020. Meniny má Berta, zajtra Miloslav.

Pellegrini sa stretol s veľvyslancami, diskutovali o nadchádzajúcom summite v Sofii

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
Zdroj: SITA/Diana Černáková
14.05.2018 12:02

BRATISLAVA - Diskusia o nadchádzajúcom summite Európskej únie a štátov západného Balkánu v bulharskej Sofii bola na programe dnešného stretnutia predsedu vlády Petra Pellegriniho s veľvyslancami členských štátov Európskej únie v SR.


Ako pre médiá povedala veľvyslankyňa Bulharskej republiky Yordanka Chobanova, podujatie má vyslať "silný signál" štátom západného Balkánu o ich európskej perspektíve. "Dúfame, že na tomto stretnutí prezentujú všetky členské štáty záväzok týkajúci sa ekonomickej prosperity daného regiónu, podporia "cestovnú mapu" budúceho vývoja a tiež agendu na pomoc mladým ľuďom, ktorí sú pre región veľmi potrební," povedala. Veľvyslankyňa zároveň ocenila, že Slovensko vždy podporovalo integračné snahy západobalkánskeho regiónu.

Pellegrini sa stretol s
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Veľvyslankyňa tiež zdôraznila, že na záver summitu prijmú členské štáty deklaráciu a prediskutujú sa konkrétne projekty na pomoc regiónu týkajúce sa napríklad dopravy, digitalizácie alebo vzdelávania. "Najdôležitejšia vec je, že pracujeme spolu a otvárame rokovacie kapitoly. Pretože západný Balkán je Európa," dodala.

Pellegrini sa stretol s
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Summit EÚ - západný Balkán sa začína v bulharskej Sofii 17. mája. Zameraný má byť okrem posilnenia vzájomných vzťahov aj na riešenie spoločných problémov, ako je bezpečnosť alebo migrácia.

Pellegrini sa stretol s
Zdroj: SITA/Diana Černáková


Galéria

Peter Pellegrini

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/Diana Černáková

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články