Streda, 28. september 2022. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michael, Michaela.

Koalícia a opozícia v prípade zrušenia amnestií našli spoločnú agendu, tvrdí Krajči

Vladimír MečiarGaléria fotiek (1)
Vladimír Mečiar
Zdroj: SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA - Zrušenie Mečiarových amnestií je agenda ako koalície, tak aj opozície, aby odpútali pozornosť od väčších káuz. Uviedol dnes bývalý minister vnútra SR Gustáv Krajči.


"Ja si myslím, že predovšetkým táto kauza, ktorá prišla, je takým vyplnením tejto politickej garnitúry, to znamená, že si našli spoločnú agendu aj koalícia, aj opozícia, jednoducho aby odpútali pozornosť od vážnych problémov, ktoré v spoločnosti sú, tak sa začali venovať týmto veciam. Vyhovuje to aj koalícii, aj opozícii, majú proste agendu na toto obdobie," uviedol bývalý šéf rezortu vnútra.

V prípade zmareného referenda exministrom vnútra SR Krajčim po zrušení Mečiarových amnestií bude rozhodovať bratislavský sudca Rolland Kemény. „Nakoľko sa nález Ústavného súdu SR zo dňa 31. mája, ktorý bol zverejnený v Zbierke zákonov SR, týkal aj trestnej veci Okresného súdu Bratislava I, označovanej ako 'zmarené referendum', predsedníčka Okresného súdu Bratislava I vydala dnes opatrenie, ktorým bola predmetná trestná vec náhodným výberom za použitia technických prostriedkov pridelená novému zákonnému sudcovi Okresného súdu Bratislava I," uviedol dnes hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Plénum Ústavného súdu SR v stredu (31.5.) potvrdilo aprílové rozhodnutie Národnej rady SR o zrušení tzv. Mečiarových amnestií z 3. marca a 7. júla 1998 a milosti exprezidenta Michala Kováča svojmu synovi z 12. decembra 1997. Za uznesenie hlasovalo 129 členov snemovne zo 144 prítomných. Právomoc rušiť protiprávne amnestie či individuálne milosti prezidenta dala parlamentu zmena Ústavy SR.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články