SaS čaká kongres: Témou strany budú aj voľby do VÚC | Topky.sk

°C

Nedeľa, 8. december 2019. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

SaS čaká kongres: Témou strany budú aj voľby do VÚC

Richard Sulík a členovia SaS
Richard Sulík a členovia SaS
Zdroj: SITA
16.03.2017 14:53

BRATISLAVA - Opozičnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS) čaká v sobotu (18. 3.) v poradí desiaty kongres strany. Ako informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková, jednou z tém kongresu budú blížiace sa jesenné voľby do vyšších územných celkov.


„Na kongrese vystúpia dvaja z troch kandidátov na predsedov VÚC, a to poslankyňa NR SR Renáta Kaščáková, kandidátka na predsedníčku Trenčianskeho samosprávneho kraja a kandidát na predsedu Bratislavského kraja, poslanec NR SR  Juraj Droba,“ uviedla Svrčeková s tým, že obaja kandidáti objasnia svoje dôvody kandidatúry, ako aj ambície, ako zlepšiť kvalitu života v jednotlivých krajoch.

Na kongrese vystúpia okrem predsedu SaS Richarda Sulíka aj podpredsedovia strany. Avšak neobsadené miesto po bývalom podpredsedovi SaS Jozefovi Mihálovi, ktorí stranu opustil, zatiaľ neobsadia. „Voľba podpredsedu nie je v tejto chvíli otázkou dňa," povedala hovorkyňa. Dôvod neuviedla. „Na kongrese sa budú voliť traja členovia Republikovej rady SaS a jeden člen Dozornej a rozhodcovskej komisie SaS,“ uviedla Svrčeková.

Na kongrese bude mať SaS aj čestných hostí, ktorými budú primátor mesta Levoča Milan Majerský (KDH) a „svedomie strany“ Robert Mistrík, chemik, ktorý bol spoluzakladateľom SaS.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

SaS

Najčítanejšie články