Streda, 21. apríl 2021. Meniny má Ervín, zajtra Slavomír.

V sobotu bude ustanovujúci snem SKOKu, predseda chce byť len Miškov

Juraj Miškov
Juraj Miškov
Zdroj: Foto: Ján Zemiar
24.03.2015 08:44

BRATISLAVA – V sobotu bude ustanovujúci Republikový snem novovznikajúcej strany Skok poslanca Národnej rady SR Juraja Miškova.


Ten bude jediným kandidátom na post predsedu strany. Snem bude v Košiciach a jeho program je rozdelený na verejnú a neverejnú časť. Ako povedal dnes Miškov, vo verejnej časti okrem neho vystúpia viacerí pozvaní hostia. Ich mená však zatiaľ prezradiť nechcel.

V neverejnej časti delegáti schvália programové princípy novej strany a etický kódex člena. Zvolia tiež okrem predsedu, kancelára, členov výkonnej rady a rozhodcovského súdu. Po ukončení snemu bude otvorená krajská kancelária strany na Hlavnej ulici v Košiciach. 

Podvečer absolvujú zvolení členovia prvé oficiálne zasadnutie Výkonnej rady, Rady regiónov a Republikovej rady. Delegáti snemu pôjdu z Bratislavy do Košíc objednaným samostatným “žltým” vagónom železničného prepravcu. Na ustanovujúci snem je pozvaných 115 delegátov, ktorí sú aj zakladajúcimi členmi strany. Sú medzi nimi aj poslanci NR SR Jozef Kollár, Daniel Krajcer a Martin Chren. 

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Slovenskú občiansku koalíciu (SKOK) ako politickú stranu začiatkom marca. Miškov ministerstvo vnútra požiadal o registráciu v novembri. Vznik strany oficiálne oznámil začiatkom decembra. Najviac podpisov za vznik strany podľa Miškova vyzbierali v Košiciach a práve preto sa rozhodli odvďačiť Košičanom tak, že ustanovujúci Republikový snem strany SKOK bude v tomto meste. 

Miškov spolu so štyrmi poslancami NR SR Jozefom Kollárom, Danielom Krajcerom, Jurajom Drobom a Martinom Chrenom odišli 23. septembra 2014 z hnutia NOVA. Liberáli sa do parlamentu dostali na kandidátke SaS. Z nej vystúpili 16. apríla 2013. Vtedy zo SaS vystúpilo päť poslancov NR SR a približne 75 členov. Následne oznámili, že zakladajú liberálnu platformu Liberálna dohoda, ktorá mala fungovať ako občianske združenie. Piati poslanci potom 25. mája vstúpili do hnutia Daniela Lipšica NOVA, kde vytvorili Liberálnu frakciu. Tá zanikla v júni na návrh predsedu strany Daniela Lipšica. Droba sa v januári vrátil naspäť do SaS.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články