SNS: Grécko hľadá všetky možné spôsoby, ako sa vyhnúť plneniu podmienok | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

SNS: Grécko hľadá všetky možné spôsoby, ako sa vyhnúť plneniu podmienok

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: SITA
03.03.2015 14:42

BRATISLAVA – Podľa Slovenskej národnej strany (SNS) hľadá Grécko všetky možné spôsoby, aby sa vyhlo plneniu podmienok nevyhnutných na predĺženie pomoci Aténam.


"Najnovšie ide o obviňovanie Španielov a Portugalcov, že torpédujú rokovania. SNS musí žiadať aj slovenských kompetentných predstaviteľov, aby pri potlačovaní takýchto obštrukcií v Bruseli konali rozhodne. Pomoc Grécku sa totiž bytostne týka aj slovenských občanov," vyhlásil predseda SNS Andrej Danko.

Podľa SNS je aktuálna situácia v Grécku príkladom dlhodobého nezodpovedného prístupu zo strany politikov k hospodáreniu krajiny. Aktuálny dlh Grécka predstavuje podľa Danka 320 miliárd eur, čo je 175 percent hrubého domáceho produktu (HDP). 

"Slovensko ručí za záväzky Grécka do výšky 1,5 miliardy eur, čo v prepočte na jedného obyvateľa predstavuje viac ako 270 eur. Len pre porovnanie, priemerný starobný dôchodok na Slovensku je 400 eur. Tieto peniaze sa teda isto dajú využiť rozumnejšie v zdravotníctve a školstve ako na splácanie dlhov niekoho iného," tvrdí Danko.

"Slovenská republika by v žiadnom prípade nemala podporovať odpustenie akéhokoľvek dlhu vo vzťahu ku Grécku," uzavrel Danko.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články